Misja Robotyka nowa forma zajęć pozalekcyjnych w Ełku

Twórca Facebooka, Mark Zuckerberg, powiedział kiedyś, że nauka programowania będzie standardem nauczania w szkołach, tak jak pisanie i czytanie. Ten moment właśnie nadszedł.

 

Od października br. w ełckich szkołach podstawowych będą prowadzone zajęcia z robotyki i programowania dla dzieci w wieku 6–13 lat. Taką formę zajęć pozalekcyjnych przygotowała Misja Robotyka z Ełku.

 

Jesteśmy po rozmowach z dyrektorami ełckich szkół podstawowych i większość z nich jest świadoma korzyści płynących z programowania – mówi Tomasz Tolsdorf, instruktor Misji Robotyka. Liczymy na to, że będziemy prowadzić zajęcia w każdej szkole, tak żeby dzieci z Ełku miały równy dostęp do zdobywania przekazywanych przez nas umiejętności i wiedzy.

 

Rodzice wiedzą, jak ważne i cenne stają się umiejętności programowania – do tego nie trzeba przekonywać. Obserwują swoje dzieci, widzą, jak zabawa z klockami wpływa na ich wyobraźnię i kreatywność. Twórcy m.in. Microsoftu, Twittera, Dropboxa, Facebooka zachęcają przez akcję code.org, aby kolejnym krokiem była nauka programowania, ponieważ stanie się ono wkrótce trzecim językiem porozumiewania się, obok języka ojczystego i obcego.

 

Wydawać by się mogło, że nie wszystkie dzieci mogą zainteresować się robotyką, która ma wiele wspólnego z matematyką i fizyką. Okazuje się jednak, że podczas zajęć motywacja, jaką jest zbudowanie robota i wprawienie go w ruch, jest tak duża, że dziecko uczy się tych zagadnień mimochodem.

 

Dzieci po osiągnięciu wyższych umiejętności zdobywają certyfikaty, dyplomy różnych stopni, a rywalizacja sprzyja szybszemu rozwojowi. Czy robotyka jest dla każdego dziecka? Można to sprawdzić.

 

Sam jestem rodzicem i chciałbym mieć możliwość sprawdzenia zajęć dla dziecka, zanim podpiszę umowę na pół roku czy cały rok. Tak właśnie robimy w Misji Robotyka. Każdy ma możliwość sprawdzenia, a co ważne, ta pierwsza lekcja jest bezpłatna i niezobowiązująca – mówi instruktor Tomasz Tolsdorf.

 

Celem jest to, żeby dzieci, prócz zdobywania umiejętności programowania, współdziałały, nawiązywały dobre relacje i rozwijały swoją wiedzę ogólną. Dziś programista kojarzy się z osobą spędzającą przed komputerem całe noce i dni. Dzięki innowacyjnemu podejściu do edukacji, ten wizerunek będzie się zmieniał. Zajęcia prowadzone są przez cały rok szkolny, raz w tygodniu po dwie godziny lekcyjne (90minut).

 

Ceny:

Semestr – 590 zł

Miesiąc – 159 zł

Godzina lekcyjna – ok 19,50 zł.

 

Zapisy przyjmowane są do 17.09.2017 telefonicznie: 512 081 201, mailowo: elk@misjarobotyka.pl, przez Facebook (facebook.com/misjarobotykaelk) lub stronę:

http://misjarobotyka.pl/elk.html#zapisy/zapisy2.

Możliwość komentowania jest wyłączona.

Powiat Ełcki Volkswagen Grup Polska z ogromną karą
Ponad 120 milionów złotych kary nałożył Urząd Ochrony...
Powiat Ełcki Mali kolędnicy odwiedzili starostwo
Jak co roku przed Świętami Bożego Narodzenia władze powiatu oraz...
Powiat Ełcki Młodzież ratuje życie
Szkolny Klub Ratownika „Cor” zorganizował Międzyszkolny Konkurs...
Powiat Ełcki ,,Cooltura Słowa”
,,Cooltura Słowa” to hasło tegorocznej kampanii ,,Przemocy STOP....
Prawa autorskie © dm.elk.pl 2015