Misja Robotyka nowa forma zajęć pozalekcyjnych w Ełku

Twórca Facebooka, Mark Zuckerberg, powiedział kiedyś, że nauka programowania będzie standardem nauczania w szkołach, tak jak pisanie i czytanie. Ten moment właśnie nadszedł.

 

Od października br. w ełckich szkołach podstawowych będą prowadzone zajęcia z robotyki i programowania dla dzieci w wieku 6–13 lat. Taką formę zajęć pozalekcyjnych przygotowała Misja Robotyka z Ełku.

 

Jesteśmy po rozmowach z dyrektorami ełckich szkół podstawowych i większość z nich jest świadoma korzyści płynących z programowania – mówi Tomasz Tolsdorf, instruktor Misji Robotyka. Liczymy na to, że będziemy prowadzić zajęcia w każdej szkole, tak żeby dzieci z Ełku miały równy dostęp do zdobywania przekazywanych przez nas umiejętności i wiedzy.

 

Rodzice wiedzą, jak ważne i cenne stają się umiejętności programowania – do tego nie trzeba przekonywać. Obserwują swoje dzieci, widzą, jak zabawa z klockami wpływa na ich wyobraźnię i kreatywność. Twórcy m.in. Microsoftu, Twittera, Dropboxa, Facebooka zachęcają przez akcję code.org, aby kolejnym krokiem była nauka programowania, ponieważ stanie się ono wkrótce trzecim językiem porozumiewania się, obok języka ojczystego i obcego.

 

Wydawać by się mogło, że nie wszystkie dzieci mogą zainteresować się robotyką, która ma wiele wspólnego z matematyką i fizyką. Okazuje się jednak, że podczas zajęć motywacja, jaką jest zbudowanie robota i wprawienie go w ruch, jest tak duża, że dziecko uczy się tych zagadnień mimochodem.

 

Dzieci po osiągnięciu wyższych umiejętności zdobywają certyfikaty, dyplomy różnych stopni, a rywalizacja sprzyja szybszemu rozwojowi. Czy robotyka jest dla każdego dziecka? Można to sprawdzić.

 

Sam jestem rodzicem i chciałbym mieć możliwość sprawdzenia zajęć dla dziecka, zanim podpiszę umowę na pół roku czy cały rok. Tak właśnie robimy w Misji Robotyka. Każdy ma możliwość sprawdzenia, a co ważne, ta pierwsza lekcja jest bezpłatna i niezobowiązująca – mówi instruktor Tomasz Tolsdorf.

 

Celem jest to, żeby dzieci, prócz zdobywania umiejętności programowania, współdziałały, nawiązywały dobre relacje i rozwijały swoją wiedzę ogólną. Dziś programista kojarzy się z osobą spędzającą przed komputerem całe noce i dni. Dzięki innowacyjnemu podejściu do edukacji, ten wizerunek będzie się zmieniał. Zajęcia prowadzone są przez cały rok szkolny, raz w tygodniu po dwie godziny lekcyjne (90minut).

 

Ceny:

Semestr – 590 zł

Miesiąc – 159 zł

Godzina lekcyjna – ok 19,50 zł.

 

Zapisy przyjmowane są do 17.09.2017 telefonicznie: 512 081 201, mailowo: elk@misjarobotyka.pl, przez Facebook (facebook.com/misjarobotykaelk) lub stronę:

http://misjarobotyka.pl/elk.html#zapisy/zapisy2.

Możliwość komentowania jest wyłączona.

Powiat Ełcki Wspólna wideokonferencja
Wideokonferencja dla partnerów projektu pn. „Połączenie...
Powiat Ełcki Wesołych Świąt
Wesołych Świąt i Szczęśliwego Nowego...
Powiat Ełcki Samorządowcy dwóch województw poparli budowę drogi S16
Wczoraj w Osowcu samorządowcy z województw warmińsko-mazurskiego...
Powiat Ełcki Długo wyczekiwany chodnik powstanie w gminie Kalinowo
Minister Infrastruktury zatwierdził program inwestycyjny ,,Budowa...
Prawa autorskie © dm.elk.pl 2015