MŁODZI AMBASADORZY EŁKU

19 października uczniowie miejskich szkół już po raz 22 otrzymali stypendia za aktywność społeczną i wyniki w nauce. Na okres stypendialny od 1 września do 31 grudnia 2018 r. wpłynęły 143 wnioski. Stypendia odebrało 35 uczniów. Stypendia mają wartość 150 zł (kl. V-VI), 200 zł (kl. VII-VIII i oddziały gimnazjalne) oraz 250 zł (LO w Zespole Szkół Sportowych) miesięcznie. Wypłacane będą bezpośrednio w szkołach.

 

 

Stypendium za aktywność społeczną i wyniki w nauce otrzymać  mogą uczniowie, którzy są aktywni i zaangażowani w działalność społeczną na rzecz środowiska lokalnego, szkolnego i rówieśniczego a także osiągają bardzo dobre wyniki w nauce (oraz co najmniej dobrą ocenę z zachowania).

 

 

– Cieszymy się, że nie słabnie zainteresowanie tym stypendium a przede wszystkim, że nie słabnie aktywność społeczna naszych stypendystów – mówił  na wstępie uroczystości Artur Urbański –  Zastępca Prezydenta Ełku.

 

WIDEO 

 

– Z wielką radością i dumą spotykam się dzisiaj z Państwem, przede wszystkim ze stypendystami (…). W naszych szkołach pracują wyjątkowe  osoby, które potrafią w wyjątkowy sposób zachęcić dzieci, młodzież do tego, żeby byli aktywni, żeby działali w organizacjach pozarządowych, żeby dzielili się dobrem z innymi, a przy okazji znajdowali czas na naukę, na zgłębianie wiedzy i kształtowanie dobrych postaw.

To stypendium kierujemy do  tych, którzy nie tylko mają czas na naukę, ale także by dzielić się dobrem z innymi. Bardzo serdecznie dziękujemy! Jesteśmy bardzo dumni z tego, że staliście  się ambasadorami dobrych postaw i dobrej wiedzy, że staliście  się ambasadorami naszego miasta wśród dzieci i młodzieży – mówił prezydent Ełku.

 

WIDEO 

 

 

 

 

Łączna kwota przyznanych stypendiów to 26 200 zł.

 

Jedna odpowiedź do “MŁODZI AMBASADORZY EŁKU”

  1. Marcin Herbszt pisze:

    Moja córka składa co roku wniosek o stypendium uczy się bardzo dobrze średnia to 5.70 za ostatni rok więc wysoka społecznie także się udziela ale…Urząd miasta premiuje osoby które działają w Caritas diecezji ełckiej ale ja jej nie pozwalam tak długo jak dyrektorem jest tam pan Darek Kruczyński wiadomo z jakich powodów nie mam absolutnie nic do Caritasu ale do osób zarządzających to jak dla małych dzieci dać do zabawy żyletki.

Powiat Ełcki Święto mediów
Światowy Dzień Środków Masowego Przekazu obchodzony jest 24...
Powiat Ełcki Szczepienia przeciw COVID-19
Szczepienie przeciw COVID-19 zmniejsza ryzyko zachorowania, a w...
Powiat Ełcki Wspólna wideokonferencja
Wideokonferencja dla partnerów projektu pn. „Połączenie...
Powiat Ełcki Wesołych Świąt
Wesołych Świąt i Szczęśliwego Nowego...
Prawa autorskie © dm.elk.pl 2015