Młodzi artyści odebrali stypendia

Jedenastu młodych, utalentowanych ełczan odebrało stypendia artystyczne. Wcześniej stypendyści musieli wykazać się wysokim poziomem artystycznym. Stypendium jest wyrazem uznania dla osiągnięć i wsparciem w dalszym rozwoju. Uroczystość ich wręczenia odbyła się w środę 14 lutego w Urzędzie Miasta Ełku.

 

O przyznanie stypendiów artystycznych w 2018 roku wnioskowało 25 osób. Po zapoznaniu się z rekomendacją Kapituły, która oceniała wnioski, Prezydent Ełku wybrał 11 osób. Stypendyści otrzymali wsparcie finansowe w celu rozwijania swych uzdolnień w różnych dziedzinach sztuki. Łączna wartość przyznanych stypendiów to 43 tys. zł.

 

Stypendyści w roku 2018:

 

Kacper Kasprzak – muzyka i taniec
Uczeń Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych w Ełku, gra na instrumentach klawiszowych, laureat konkursów muzycznych, brał udział w licznych koncertach charytatywnych.

 

Cezary Chudziński – muzyka i taniec
Uzdolniony młody tancerz tańca towarzyskiego, reprezentujący Uczniowski Klub Tańca Sportowego „Dwójka”- Ełk, zdobywca wysokich not na turniejach ogólnopolskich i międzynarodowych, z pokazami tanecznymi uczestniczy w wielu ełckich wydarzeniach kulturalnych.

 

Diana Dołgoszej – muzyka i taniec
Uzdolniona młoda tancerka tańca towarzyskiego, reprezentująca UKTS „Dwójka”- Ełk, zdobywczyni wysokich not na turniejach ogólnopolskich i międzynarodowych, z pokazami tanecznymi uczestniczy w wielu ełckich wydarzeniach kulturalnych.

 

Mikołaj Zgódka – śpiew
Solista, śpiewak operowy, wykonawca arii tenorowych. Chórzysta oraz solista Akademickiego Chóru Politechniki Gdańskiej. Role w operach m.in. „Rzekoma Ogrodniczka” W. A. Mozarta (rola Hrabiego Belfiora); „Ariodante” G. F. Haendla (rola Lurcania); „Czarodziejski Flet” W. A. Mozarta (rola Księcia Tiamina) oraz „Karnawał Wenecki” A. Campa (rola Gracza). Brał udział w koncercie „Requiem d-moll” granym m.in. w Ełku.

 

Dominika Krassowska – muzyka
Wokalistka, gitarzystka, absolwentka Szkoły Muzycznej wEłku. Z sukcesami brała udział w licznych konkursach i festiwalach wokalnych. W planach ma naukę wokalistyki jazzowej na Wydziale Jazzu w Zespole Państwowych Szkół Muzycznych im. F. Chopina w Warszawie.
Aleksandra Joanna Słyż – muzyka i taniec
Muzyk instrumentalista, licencjat uzyskała z reżyserii dźwięku na Uniwerstytecie im. A.Mickiewicza w Poznaniu, licencjat z kompozycji w Akademii Muzycznej im. I.J.Paderewskiego w Poznaniu, zaś licencjat z kompozycji elektroakustycznej w Roay College od Music w Sztokholmie. Laureatka licznych konkursów muzycznych.

 

Wiktoria Zawistowska – Tyliba – śpiew
Wybitna wokalistka – mezzosopran, studentka studiów doktoranckich z zakresu śpiewu solowego w Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach, laureatka międzynarodowych konkursów wokalnych, uczestniczka licznych kursów i warsztatów śpiewu.

 

Omar Karabulut – muzyka i taniec
Student IV roku Akademii Sztuk Teatralnych im. St. Wyspiańskiego w Krakowie, na Wydziale Tańca w Bytomiu. Dysponuje nie tylko talentem tanecznym i aktorskim, ale także osobowością sceniczną. Laureat licznych nagród m.in. za choreografię.

 

Paweł Borzeński – muzyka i taniec
Magister sztuki, absolwent Wydziału Sztuki Uniwersytetu Warmińsko – Mazurskiego w Olsztynie, nauczyciel muzyki w ełckich szkolach podstawowych, swoją twórczość prezentuje na licznych festiwalach piosenki autorskiej i poetyckiej.

 

Andrzej Grzybowski – muzyka i taniec
Wybitny muzyk, akordeonista, absolwent Uniwersytetu Muzycznego w Warszawie, laureat licznych międzynarodowych konkursów muzycznych.

 

Krzysztof Grzybowski – muzyka i taniec
Wybitny muzyk, laureat licznych międzynarodowych konkursów muzycznych, pierwszy w historii klarnecista w klasie prof. Sabiny Meyer – najwybitniejszej klarnecistki na świecie.

 

Stypendia artystyczne Prezydenta Miasta Ełku przyznawane są od 2013 roku. Stypendium przeznaczone jest dla osób szczególnie utalentowanych, które reprezentują wysoki poziom artystyczny, zamieszkujących lub działających na terenie naszego miasta. Stanowi ono wyraz uznania dla osiągnięć kandydata, jest także formą wsparcia dalszego rozwoju artystycznego artystów, twórców kultury i sztuki.

 

W ciągu 6 lat przyznano łącznie 54 stypendia. Łączna wartość przyznanych stypendiów artystycznych w latach 2013 – 2018 to kwota 228 tys. zł.

 

fm
Fot.: UM Ełku

Możliwość komentowania jest wyłączona.

Powiat Ełcki Zmiana dyrektora PCPR-u
Iwona Nowakowska, po dwudziestu jeden latach na stanowisku dyrektora...
Powiat Ełcki Nowe miejsce spotkań w Boguszach
Mieszkańcy Bogusz w gminie Prostki oraz odwiedzający te tereny...
Powiat Ełcki Kolejne miejsce spotkań otwarte
W miejscowości Szarek w gminie Ełk została otwarta siłownia...
Powiat Ełcki Wystawa zdjęć w holu Starostwa Powiatowego
 Zdjęcia dokumentujące działania, które realizował partner z...
Prawa autorskie © dm.elk.pl 2015