Młodzi z inicjatywą dostali pieniądze na wakacje

Warsztaty kulinarne, turnieje gier planszowych, czy tropienie wydarzeń kulturalnych – to tylko kilka pomysłów grup młodzieżowych na wakacyjne działania na rzecz swoich społeczności lokalnych. Inicjatywy realizowane zostaną w ramach programu „Regranting młodzieżowy Powiatu Ełckiego”.

 

Projekt „Aktywne wakacje” to pomysł zgłoszony przez grupę nieformalną Kabaret Szpak. Realizująca go młodzież chce urozmaicić letni czas mieszkańcom Stradun. Z cyklu zajęć o różnej tematyce skorzystają zarówno młodzi, jak i nieco starsi. Wodze wyobraźni będzie można popuścić podczas zabawy z filcem i masą solną. Warsztaty kulinarne pozwolą poczuć się, jak Masterchef, a gry terenowe zabawić się w Indianę Jonesa. Projekt zakończy ognisko, w którym wezmą udział wszyscy mieszkańcy Stradun. Realizację pomysłu wesprze Stowarzyszenie Mazurskie Krajobrazy Kultury oraz Dom Kultury w Stradunach.

 

Młodzież ze wsi Regiel postanowiła zorganizować lato z planszówkami, w ramach którego raz w tygodniu w świetlicy wiejskiej odbywać się będą spotkania, na których każdy znajdzie coś dla siebie. Proponowane gry będą dopasowane do wieku i zainteresowań uczestników zajęć, a do wspólnego spędzania czasu zostaną zaproszeni wszyscy mieszkańcy Regla. Realizację projektu „Wakacje z planszówkami” wesprze Stowarzyszenie na rzecz rozwoju Regla oraz świetlica wiejska w Reglu.

 

Z inicjatywy młodych mieszkanek Nowej Wsi Ełckiej powstał projekt „Wakacje ze sztuką – decoupage” realizowany przez grupę nieformalną Plastyczne Dziewczyny przy wsparciu Stowarzyszenia Mazurskie Krajobrazy Kultury oraz Centrum Kultury Gminy Ełk filia w Nowej Wsi Ełckiej. To zajęcia warsztatowe, które odbywać się będą cyklicznie podczas wakacji. Do udziału w nich zaproszeni zostaną wszyscy mieszkańcy Nowej Wsi Ełckiej. Na zakończenie projektu zaplanowana jest wystawa prac wykonanych przez uczestników.

 

Plastyczne Dziewczyny oprócz warsztatów decoupae zorganizują w Nowej Wsi Ełckiej również cykliczne spotkania z grami planszowymi. Ten projekt jest odpowiedzią na zbyt duży wpływ nowych technologii na życie młodych ludzi. Poprzez organizację seansów gier, dziewczęta chciałyby „oderwać” nieco swoich rówieśników od świata wirtualnego, aby być razem tu i teraz. W spotkaniach będą mogły wziąć udział wszyscy chętni mieszkańcy Nowej Wsi Ełckiej. Realizację projektu wesprze Stowarzyszenie Mazurskie Krajobrazy Kultury oraz Centrum Kultury Gminy Ełk Grupa orłów z trzech miejscowości: Lepaki Wielkie, Straduny i Woszczele zabawi się w tropicieli wakacyjnych atrakcji kulturalnych. Zwracając uwagę na słabe docieranie informacji o wydarzeniach otwartych do ich miejscowości, postanowili wcielić się w rolę informatorów kulturalnych. W ramach projektu „Na tropie nowinek” docierać będą z promocją o wydarzeniach organizowanych na terenie powiatu ełckiego do mieszkańców. Zorganizują tez wycieczki rowerowe oraz ognisko na zakończenie projektu, a ich działania wesprze Fundacja Ranczo.

 

Projekt „Regranting młodzieżowy Powiatu Ełckiego” realizowany jest przez Stowarzyszenie Adelfi, a współfinansują go środki Samorządu Województwa Warmińsko-Mazurskiego.

 

rm

Możliwość komentowania jest wyłączona.

Powiat Ełcki Najlepsi uczniowie nagrodzeni
Uroczyste wręczenie stypendiów im. Jana Pawła II odbyło się we...
Powiat Ełcki W trosce o bezpieczeństwo mieszkańców powiatu
Przekazanie odblasków na potrzeby Komendy Powiatowej Policji w Ełku...
Powiat Ełcki Powiatowy Dzień Edukacji Narodowej
Powiatowe obchody Dnia Edukacji Narodowej odbyły się dziś, w...
Powiat Ełcki Nowa siedziba MOS-u
Podopieczni Międzyszkolnego Ośrodka Sportowego w Ełku mogą...
Prawa autorskie © dm.elk.pl 2015