Młodzież z ełckich szkół oddaje krew w prezencie

Niecodzienny prezent gwiazdkowy dają uczniowie ełckich szkół ponadgimnazjalnych. Ruszyła akcja „Zostań Mikołajem! Oddaj krew”. Jej celem jest zebranie krwi, która trafi do Kliniki Onkologii Instytutu „Pomnik – Centrum Zdrowia Dziecka”.

 

Akcja rozpoczęła się w czwartek 10 grudnia w Zespole Szkół nr 6 im. Macieja Rataja w Ełku.

 

– Nie jest to pierwsza tego typu akcja, w jakiej nasi uczniowie biorą udział- mów Urszula Mikłosz, opiekun samorządu uczniowskiego w ZS nr 6, współorganizatora akcji. – Poprzednią organizowaliśmy we wrześniu. Udało się nam zebrać ponad 20 litrów krwi. Po takim wyniku poproszono nas o zorganizowanie kolejnej akcji. Nasza młodzież jest wspaniałą i chętnie bierze udział w akcjach, które pomagają innym ludziom. Młodzi ludzie są wspaniali. Wystarczy rzucić w ich kierunku hasło i przedstawić zasady, według których odbywa się akcja, a na odzew nie trzeba długo czekać.

 

Mikołajem, który w prezencie oddaje krew, została m.in. Magdalena Urbańska, uczennica kl. IV TH z ZS nr 6.

 

– Krew oddaję już po raz trzeci, a po raz drugi biorąc udział w akcji organizowanej u nas w szkole – mówi Magda. – Zawsze chciałam w jakiś sposób pomagać innym ludziom, więc gdy skończyłam 18 lat, zdecydowałam się na oddawanie krwi. Akcje zbiórki krwi organizowane w szkołach sprzyjają podjęciu decyzji, by zostać dawcą.

 

Akcja pod hasłem „Zostań Mikołajem! Oddaj krew” potrwa do 16 grudnia. Wezmą w niej udział również uczniowie II Liceum Ogólnokształcącego w Zespole Szkół nr 2, uczniowie Zespołu Szkół nr 1 i I Liceum Ogólnokształcącego. Organizatorem akcji jest Centrum Kształcenia Praktycznego i Ustawicznego w Ełku.

 

em

Możliwość komentowania jest wyłączona.

 • Anna Wojciechowska odkrywa karty: lolia

  Projekt technoparku wykonał architekt a nie Ana W ...

 • Anna Wojciechowska odkrywa karty: J. K

  Ten facet z PT MA KŁOPOTY Z GRAMATYKA POLSKĄ A C ...

 • Anna Wojciechowska odkrywa karty: Wyborca

  Sistar. Trzeba trochę poczytać. PT miał w proje ...

 • Anna Wojciechowska odkrywa karty: Juras

  A może strefę PO-Nowoczesna SLOW ...

 • Anna Wojciechowska odkrywa karty: Może POla golfowe ?

  Na "ełckiej strefie ekonomicznej" jest tyyyyyle m ...

 • Prawa autorskie © dm.elk.pl 2015