Młodzież zatrzymana z narkotykami

Trzech młodych mężczyzn zostało w Ełku zatrzymanych z narkotykami. 19-latek posiadał marihuanę w szkole i domu. Dwaj 17-latkowie, stojąc w bramie, próbowali zażywać narkotyki za pomocą specjalnie skonstruowanej butelki, co nie uszło uwadze strażników miejskich z Ełku. Nastolatkowie mieli przy sobie marihuanę. Za posiadanie środków odurzających grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

 

– Ełccy policjanci, prowadząc rozpoznanie lokalnego środowiska związanego z przestępczością narkotykową ustalili, że w jednej ze szkół na terenie miasta uczeń może posiadać narkotyki – mówi st. sierż. Agata Kulikowska de Nałęcz, Oficer Prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Ełku. – Ustalenia te potwierdziły się. 19-latek miał przy sobie torebki foliowe z marihuaną.

 

Dodatkowe woreczki policjanci zabezpieczyli także w jego miejscu zamieszkania. Kolejne narkotyki ujawnili strażnicy miejscy podczas patrolowania miasta.

 

– Okazało się, że dwaj 17-latkowie przystosowali naczynie do zażywania środków odurzających – mówi st. sierż. Agata Kulikowska de Nałęcz. – Później w bramie próbowali je wykorzystać. Nastolatkowie tłumaczyli, że to była ich pierwsza w życiu próba przyjmowania narkotyków. Zarówno przyrządy, jak i marihuana zostały zabezpieczone.

 

Posiadanie każdej ilości środków odurzających jest zakazane, a grozi za to kara do 3 lat pozbawienia wolności. Natomiast przystosowywanie przyrządów do niedozwolonego zażywania narkotyków zagrożone jest karą do 2 lat pozbawienia wolności.

 

– Policjanci działają na wiele sposobów, żeby chronić dzieci i młodzież przed przestępczością narkotykową – dodaje st. sierż. Agata Kulikowska de Nałęcz. – Problem dopalaczy, narkotyków i środków odurzających to problem dotykający nie tylko osobę uzależnioną, ale także najbliższe otoczenie tej osoby. Dlatego od kilku lat policjanci realizują program „Zanim będzie za późno”. To program profilaktyczno-edukacyjny adresowany do rodziców uczniów szkół, mający na celu podniesienie świadomości i wiedzy o zagrożeniach narkotykowych, co ma w konsekwencji chronić dziecko.

 

Zagrożenia, jakie niosą ze sobą narkotyki, ich zażywanie i udostępnianie innym osobom są znacznie poważniejsze, niż niektórym może się zdawać. Dlatego tak ważne jest, aby szczególnie nastolatkowie, którzy dopiero wchodzą w dorosłe życie, wiedzieli jak ustrzec się tych zagrożeń. Wiążą się m.in. z odpowiedzialnością karną, która może później skutecznie ograniczyć młodym ludziom możliwości startu w dorosłość.

 

– Już samo posiadanie narkotyków może skończyć się skazującym wyrokiem sądu, co będzie miało wpływ na to, że osoba z takim wyrokiem nie będzie mogła zostać wszędzie zatrudniona do pracy – przestrzega st. sierż. Agata Kulikowska de Nałęcz. – Warto też mieć na uwadze, że zażywanie narkotyków i innych nielegalnych substancji odurzających stanowi przede wszystkim poważne zagrożenie dla zdrowia. Dlatego policjanci poświęcają tak wiele energii na to, by szczególnie młode osoby nie miały do nich łatwego dostępu.

3 odpowiedzi na “Młodzież zatrzymana z narkotykami”

  1. Lucyfer pisze:

    Tak czy siak, młodzież będzie palić marihuanę. Polska nie wytzrzyma z natężeniem posiadaczy nielegalnych środków. W Ełku można spotkać na każdym kroku osoby palące. Czekamy na legalizację która już się zaczęła w Polsce. Ostatni sejm wobec „Mary” to udowadnia.

  2. 1401 pisze:

    Dokładnie.

  3. Kmb pisze:

    A dali by już spokój tym ludziom… Chcą to palą. Nikogo nie zabiła a jednak zakazana!

Powiat Ełcki Dzieje się na drogach powiatu ełckiego (2/6)
Dziś prezentujemy drugą inwestycję drogową, która została...
Powiat Ełcki Dzieje się na drogach powiatu ełckiego (1/6)
Ponad 13 milionów złotych kosztowało 6 głównych inwestycji...
Powiat Ełcki Starostwo Powiatowe w Ełku zamknięte dla interesantów
W związku z szerzącą się pandemią koronawirusa Starostwo...
Powiat Ełcki Wydział Komunikacji zmienia zasady pracy
W związku z szerzącą się pandemią koronawirusa, od...
Prawa autorskie © dm.elk.pl 2015