MODERNIZACJA OGRZEWANIA MIESZKAŃ I BUDYNKÓW W EŁKU – LIKWIDACJA PIECÓW WĘGLOWYCH

Miasto Ełk udziela dotacji na modernizację ogrzewania mieszkań i budynków, polegającą na likwidacji pieców węglowych i instalacji w ich miejsce pieców: gazowych, olejowych, elektrycznych,  na biomasę lub podłączenie do sieci miejskiej c.o. O dofinansowanie ubiegać się mogą osoby fizyczne, prawne, wspólnoty mieszkaniowe oraz przedsiębiorcy

 

 

Jednym z warunków uzyskania dopłaty jest likwidacja wszystkich dotychczas istniejących palenisk węglowych w nieruchomości. Dotacji nie podlega wymiana starego ogrzewania gazowego, olejowego i elektrycznego – na nowe źródło ciepła. O dotację nie mogą ubiegać się również podmioty, które skorzystały z tej formy wsparcia w latach ubiegłych. W latach 2012-2018 (do 10 września) zostało przyznanych łącznie 431 dotacji, na łączną kwotę ponad 1 mln zł. W tym roku (do 10 września) zostało rozpatrzonych 87 wniosków, na łączną kwotę 231,5 tys. zł.  Natomiast kolejnych 28 wniosków, jest w trakcje rozpatrywania (decyzja w październiku).

 

 

Regulamin – wymogi – klik

 

 

 

Na dotacje w 2018 roku zaplanowano w budżecie kwotę 246 tys. zł.

 

3 odpowiedzi na “MODERNIZACJA OGRZEWANIA MIESZKAŃ I BUDYNKÓW W EŁKU – LIKWIDACJA PIECÓW WĘGLOWYCH”

  1. BC napisał(a):

    Chętnie bym podłączyła gaz do budynku ale obiecanki się nie spełniły i nie wiadomo kiedy spełnią.W 2018 roku miał być doprowadzony gaz do osiedla Pod Lasem ,ale niestety nikt nic nie wie.W związku z tym ludzie palą czym się da,czasami smród nie do wytrzymania.Czekamy aż ktoś podejmie jakąś decyzję ,nawet w czasie przed wyborami tutejsi mieszkańcy są nieważni.

  2. Magdalena napisał(a):

    takie piękne miasto to powinno już być całe podłączone pod ogrzewanie miejskie ! a nie w centrum miasta mieszkam i w piecu trzeba palić…

  3. Jacek napisał(a):

    Ełk w zimie to zgroza. Powietrze jak na Marszałkowskiej w Warszawie. I dotacje tu nie pomogą bo jeśli pali się w piecu odpadowymi, darmowymi opakowaniami a po skorzystaniu z dotacji będzie trzeba płacić za paliwo czy ciepło to właściciele domów nie wystąpią o dotację. To przykre i smutne, bo tego nikt nie robi na ochotnika tylko z biedy ale może byłaby pora na jakieś solidne kary. W końcu ci ludzie będą pierwszymi ofiarami tumanów dymu i smrodu jaki produkują.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

58 + = 61

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

30 − 23 =

Prawa autorskie © dm.elk.pl 2015