Modernizacja placów zabaw w ramach inicjatywy lokalnej mieszkańców

Z tej wiadomości ucieszą się najmłodsi ełczanie z ulicy Tuwima 6 i 8 oraz ul. Brzechwy 1 i 3. W ramach inicjatywy lokalnej mieszkańców zmodernizowane zostaną zlokalizowane tam place zabaw. Prace polegać będą gównie na wymianie urządzeń. Nowe pojawić się mają do połowy września.

 

Plac przy ulicy 6 i 8 podzielony zostanie na strefy z uwzględnieniem grup wiekowych. Z myślą o najmłodszych dzieciach zamontowane zostaną tam: tablice do rysowania, piaskownica, huśtawka typu ptasie gniazdo, bujak, zjeżdżalnia i linarium obrotowe. Ich starsi koledzy będą korzystać z urządzenia sprawnościowego, zestawu huśtawek i bujaka typu koniczyna. Powstanie też część placu zabaw przeznaczona dla młodzieży i dorosłych. Ta wyposażona zostanie w urządzenia fitness: biegacz i wioślarz.

 

Natomiast na placu zabaw przy ulicy Brzechwy 1 i 3 zamontowany zostanie nowy zestaw sprawnościowy, a w nim: wieże niezadaszone oraz zadaszone z podestami, tunel sztywny oraz trap z liną, mostek sztywny oraz linowy, podniebna przeprawa, ścianki wspinaczkowe, rura strażacka oraz zjeżdżalnie. Na placu zabaw pozostanie dotychczasowa huśtawka i piaskownica.

 

fm

Możliwość komentowania jest wyłączona.

Powiat Ełcki Wspólna wideokonferencja
Wideokonferencja dla partnerów projektu pn. „Połączenie...
Powiat Ełcki Wesołych Świąt
Wesołych Świąt i Szczęśliwego Nowego...
Powiat Ełcki Samorządowcy dwóch województw poparli budowę drogi S16
Wczoraj w Osowcu samorządowcy z województw warmińsko-mazurskiego...
Powiat Ełcki Długo wyczekiwany chodnik powstanie w gminie Kalinowo
Minister Infrastruktury zatwierdził program inwestycyjny ,,Budowa...
Prawa autorskie © dm.elk.pl 2015