Modernizacja placów zabaw w ramach inicjatywy lokalnej mieszkańców

Z tej wiadomości ucieszą się najmłodsi ełczanie z ulicy Tuwima 6 i 8 oraz ul. Brzechwy 1 i 3. W ramach inicjatywy lokalnej mieszkańców zmodernizowane zostaną zlokalizowane tam place zabaw. Prace polegać będą gównie na wymianie urządzeń. Nowe pojawić się mają do połowy września.

 

Plac przy ulicy 6 i 8 podzielony zostanie na strefy z uwzględnieniem grup wiekowych. Z myślą o najmłodszych dzieciach zamontowane zostaną tam: tablice do rysowania, piaskownica, huśtawka typu ptasie gniazdo, bujak, zjeżdżalnia i linarium obrotowe. Ich starsi koledzy będą korzystać z urządzenia sprawnościowego, zestawu huśtawek i bujaka typu koniczyna. Powstanie też część placu zabaw przeznaczona dla młodzieży i dorosłych. Ta wyposażona zostanie w urządzenia fitness: biegacz i wioślarz.

 

Natomiast na placu zabaw przy ulicy Brzechwy 1 i 3 zamontowany zostanie nowy zestaw sprawnościowy, a w nim: wieże niezadaszone oraz zadaszone z podestami, tunel sztywny oraz trap z liną, mostek sztywny oraz linowy, podniebna przeprawa, ścianki wspinaczkowe, rura strażacka oraz zjeżdżalnie. Na placu zabaw pozostanie dotychczasowa huśtawka i piaskownica.

 

fm

Możliwość komentowania jest wyłączona.

Powiat Ełcki Święto mediów
Światowy Dzień Środków Masowego Przekazu obchodzony jest 24...
Powiat Ełcki Volkswagen Grup Polska z ogromną karą
Ponad 120 milionów złotych kary nałożył Urząd Ochrony...
Powiat Ełcki Mali kolędnicy odwiedzili starostwo
Jak co roku przed Świętami Bożego Narodzenia władze powiatu oraz...
Powiat Ełcki Młodzież ratuje życie
Szkolny Klub Ratownika „Cor” zorganizował Międzyszkolny Konkurs...
Prawa autorskie © dm.elk.pl 2015