Mogą uratować czyjeś życie!

W Zespole Szkół nr 2 w Ełku odbył się Międzyszkolny Konkurs Wiedzy i Umiejętności z Zakresu Pomocy Przedmedycznej – Możesz uratować czyjeś życie! Zmagania zorganizowane i przeprowadzony przesz Szkolny Klub Ratownika „Cor”.

 

W konkursie wzięło udział 13 drużyn ze szkół podstawowych oraz ponadpodstawowych. Konkurs składał się z części teoretycznej – testu i części praktycznej, podczas której uczestnicy prezentowali przed komisją, jak zachowaliby się w konkretnej sytuacji wymagającej ratowania zdrowia lub życia.

 

Działanie jest kontynuacją projektu Szkolny Klub Ratownika „Cor” – Pierwsza Pomoc realizowanego w kilku turach od 2017 roku. Przeprowadzenie Międzyszkolnego Konkursu Wiedzy i Umiejętności z Zakresu Pomocy Przedmedycznej – Możesz uratować czyjeś życie! – miało upowszechnić i ugruntować tę wiedzę.

 

– Założone cele wynikają z potrzeb związanych z ratowaniem ludzkiego życia: edukacji młodzieży i dzieci w zakresie udzielania pierwszej pomocy, kształtowania umiejętności wykorzystania sprzętu specjalistycznego w przypadku zagrożenia życia oraz popularyzacji wiedzy przedmedycznej wśród młodszej społeczności Ełku – mówią: Małgorzata Ladzińska, prezes Stowarzyszenia „Inicjatywa” oraz Kamila Banachowska, opiekun Szkolnego Klubu Ratownika „Cor”.

 

Nagrody: fantomy, apteczki oraz książki o pierwszej pomocy zostały zakupione ze środków pozyskanych z projektu współfinansowanego z budżetu Miasta Ełk oraz Stowarzyszenia na Rzecz Wspierania Edukacji Młodzieży „Inicjatywa”.

 

Wyniki konkursu

Szkoły podstawowe:
1 m-ce Szkoła Podstawowa nr 9 w Ełku
2 m-ce Szkoła Podstawowa w Prostkach
3 m-ce Szkoła Podstawowa nr 3 w Ełku

Szkoły ponadpodstawowe:
1 m-ce Zespół Szkół nr 2 im. K. K. Baczyńskiego w Ełku
2 m-ce Zespół Szkół Mechaniczno- Elektrycznych w Ełku
3 m-ce Zespół Szkół Sportowych w Ełku

Możliwość komentowania jest wyłączona.

Powiat Ełcki Dzieje się na drogach powiatu ełckiego (2/6)
Dziś prezentujemy drugą inwestycję drogową, która została...
Powiat Ełcki Dzieje się na drogach powiatu ełckiego (1/6)
Ponad 13 milionów złotych kosztowało 6 głównych inwestycji...
Powiat Ełcki Starostwo Powiatowe w Ełku zamknięte dla interesantów
W związku z szerzącą się pandemią koronawirusa Starostwo...
Powiat Ełcki Wydział Komunikacji zmienia zasady pracy
W związku z szerzącą się pandemią koronawirusa, od...
Prawa autorskie © dm.elk.pl 2015