mTożsamość – wystarczy telefon komórkowy

Trwa wdrażanie testowanej od maja 2017 roku do czerwca tego roku w Ełku aplikacji mObywatel. Jest ona narzędziem pozwalającym na weryfikację tożsamości za pośrednictwem telefonu komórkowego. Jedyna sytuacja, w której nie można skorzystać z mTożsamości to taka, gdy przepisy prawa literalnie stanowią o konieczności ustalenia tożsamości za okazaniem np. dowodu osobistego lub paszportu.

 

Aplikacja mObywatel pozwala na okazanie mTożsamości na ekranie nowoczesnego telefonu. O autentyczności tego dokumentu świadczą m.in.: ruchomy element graficzny prezentujący biało – czerwoną flagę; hologram o kształcie godła Rzeczpospolitej Polskiej zmieniający kolorystykę w zależności od kąta nachylenia telefonu znak wodny stylizowany na rysunek orła białego z godła.

 

mDokumenty będą to elektroniczne wersje tradycyjnych dokumentów najczęściej wykorzystywanych w życiu codziennym, takich jak m.in.: dowód osobisty, prawo jazdy, dowód rejestracyjny pojazdów oraz ubezpieczenie OC, legitymacja studencka. Sam program ma na celu ograniczenie potrzeby korzystania z ich tradycyjnej, papierowej lub plastikowej formy. Jedną z korzyści będzie m.in. możliwość załatwienia spraw czy wylegitymowania się podczas kontroli drogowej w sytuacji, w której zapomnimy wziąć ze sobą portfel.

 

tt

Możliwość komentowania jest wyłączona.

Powiat Ełcki Starostwo Powiatowe w Ełku zamknięte dla interesantów
W związku z szerzącą się pandemią koronawirusa Starostwo...
Powiat Ełcki Wydział Komunikacji zmienia zasady pracy
W związku z szerzącą się pandemią koronawirusa, od...
Powiat Ełcki Nagrody ,,Ełcki Bocian 2020” wręczone
Już po raz piętnasty odbyło się wręczenie nagród i wyróżnień...
Powiat Ełcki Wystawa „Karol Wojtyła. Narodziny”
Zapraszamy do obejrzenia wystawy dokumentującej życie Karola...
Prawa autorskie © dm.elk.pl 2015