Muzeum Historyczne w Ełku ponownie otwarte

Muzeum Historyczne w Ełku zostanie ponownie otwarte dla zwiedzających. Odwiedzać je będzie można od wtorku 2 lutego z zachowaniem wszelkich pozostałych obostrzeń.

 

Od 1 lutego mogą być otwarte galerie sztuki i muzea w związku z poluzowaniem obostrzeń przez rząd. Muzeum Historyczne w Ełku wznawia działalność od wtorku 2 lutego. W trakcie zwiedzania obowiązują pozostałe wytyczne dotyczące zasad bezpieczeństwa. Placówka otwarta będzie dla zwiedzających od wtorku do niedzieli w godzinach 9.30 – 16.30.

ZASADY dot. zwiedzania sal wystawowych:

 1. W salach wystawowych w budynku Muzeum może jednorazowo przebywać 8 osób.

 2. Przy wejściu do sali wystawowej jest umieszczony dozownik z płynem do dezynfekcji rąk oraz rękawiczkami, z których należy skorzystać.

 3. Podczas zwiedzania obowiązkowe jest zakrywanie twarzy i nosa oraz zachowanie przepisowej odległości 1,5 m od siebie (również podczas zwiedzania ekspozycji znajdującej się na terenach otwartych wokół Muzeum).

 

 

POZOSTAŁE WYTYCZNE:

 1. Ze względu na szkodliwy wpływ ewentualnej dezynfekcji ze zwiedzania zostają wyłączone wnętrza zabytkowych lokomotyw i wagonów.

 2. Do czasu zmiany odpowiednich przepisów z użytkowania zostaje wyłączony Park Odkrywców Kolei.

 3. Działalność edukacyjna zarówno stacjonarnie (z zachowaniem rygoru sanitarnego), jak i online.

 4. Na wernisażach planowanych wystaw będzie mogła przebywać jedynie dozwolona przepisami liczba osób, wydarzenia te będą jednak transmitowane na żywo przez Internet, tak, aby mogła w nich uczestniczyć większa liczba osób.

 5. W formie spotkań online kontynuowana będzie również działalność popularno-naukowa Muzeum (wykłady otwarte, Colloquia Lenziana).

 6. Kontakt z administracją Muzeum: dzwonek przy wejściu do pomieszczeń biurowych (preferowany kontakt telefoniczny 87 732 02 83).

 7. Eksponaty przekazywane do zbiorów Muzeum poddane zostaną dwutygodniowej kwarantannie w specjalnie wydzielonym pomieszczeniu.

 8. Muzeum wstrzymuje przyjmowanie rzeczy o dużych rozmiarach, a także w dużych ilościach na raz, co uniemożliwia ich bezpieczne przechowywanie przez okres kwarantanny.

Jedna odpowiedź do “Muzeum Historyczne w Ełku ponownie otwarte”

 1. Zwiedzający. pisze:

  Dobrze ze otworzyli bo można było zwariować z nudów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

32 − = 28

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

8 + 2 =

Powiat Ełcki Konkurs poezji Baczyńskiego
„Po stronie nadziei” – to temat przewodni XXVI Wojewódzkiego...
Powiat Ełcki „Aktywna Tablica”
Powiat Ełcki realizuje rządowy program „Aktywna Tablica”,...
Powiat Ełcki Nagroda „Ełcki Bocian” 2021
Starostwo Powiatowe w Ełku zachęca do zgłaszania kandydatów...
Powiat Ełcki Święto mediów
Światowy Dzień Środków Masowego Przekazu obchodzony jest 24...
Prawa autorskie © dm.elk.pl 2015