Na drogach w gminie Ełk robi się bezpieczniej

Użytkownicy dróg w gminie Ełk czują się coraz bezpieczniej. Dzieje się tak dzięki realizacji wielu inwestycji. Jedną ze zrealizowanych w tym roku przez samorząd gminy Ełk jest budowa gminnej drogi prowadzącej do szkoły w Chełchach. Olsztyński odział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad zapowiada przyszłoroczny remont drogi krajowej nr 16 w Sędkach.

 

– W tym roku na budowę i modernizację dróg w budżecie gminy Ełk przeznaczyliśmy ponad 7 mln zł. – mówi Tomasz Osewski, wójt gminy Ęłk. – Wiele z zaplanowanych prac już wykonano. Część inwestycji jest w trakcie realizacji, a inne czekają na procedurę przetargową. Jedną z już zrealizowanych jest gminna droga prowadząca do szkoły w Chełchach. Budowa drogi z kostki betonowej pochłonęła 165 tys. złotych, a sfinansowana została w ramach realizacji zadań inwestycyjnych Gminy Ełk oraz Funduszu Sołeckiego na 2017 rok.

 

Na poprawę bezpieczeństwa na drodze czekają też mieszkańcy Sędek. Dobrą wiadomość dla nich ma olsztyński oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, który ogłosił przetarg na remont drogi krajowej nr 16 w Sędkach. O ile procedura przetargowa nie przedłuży się, a wykonawca inwestycji wyłoniony zostanie w terminie, użytkownicy drogi w Sędkach poczują się bezpieczniej w lipcu przyszłego roku.

 

– Remont przeprowadzony zostanie w ramach programu likwidacji miejsc niebezpiecznych – mówi Karol Głębocki, rzecznik prasowy olsztyńskiego oddziału GDDKiA. – Na ten cel zaplanowano wydatek rzędu 200 tys. zł, a zakres robót obejmuje wykonanie zatok autobusowych z dojściami i chodnikami, budowę kanalizacji deszczowej i zamontowanie oświetlenia przejść dla pieszych.

 

rm
Fot.: Urząd Gminy Ełk

4 odpowiedzi na “Na drogach w gminie Ełk robi się bezpieczniej”

 1. as napisał(a):

  Oracze kolonia dalej bez drogi

  • Ja... napisał(a):

   Dokładnie… a przecież nawet był artykuł, że gmina ma środki na tę inwestycję. I wypowiedź wójta w radiu….wszystko ściema…

 2. ely napisał(a):

  Koziki – Sordachy droga prosi się o modernizację ,ale nikt nie interesuję się ,sołtys jest tylko na papierku zero zaintersowania problemami mieszkańców wsi Koziki i Sordachy.

 3. mazurka napisał(a):

  Koziki – Sordachy droga prosi się o modernizację ,ale nikt nie interesuję się ,sołtys jest tylko na papierku zero zaintersowania problemami mieszkańców wsi Koziki i Sordachy.

 • Ełcka Caritas zaprasza do Parku Solidarności na ciepłą grochówkę: Pokazówka w centrum?

  Przecież wiele osób się wstydzi "tak na widoku" ...

 • Kolejny sprzęt od WOŚP dla ełckiego szpitala: Jola

  Żeby choć był przystojny, a tu ni to ni to. ...

 • Trwa zbiórka mikołajkowych prezentów: Dariusz

  Poroniony pomysł z pluszakami. Mało która zabaw ...

 • Ełczanie składają Polsce życzenia: Niepodległość?!

  Cały czas wchodzimy komuś w tyłek. ...

 • Zbliża się Świąteczna Zbiórka Żywności. Potrzebni są wolontariusze.: Szlachetne dziadowanie

  przez różne organizacje (ich członków) zarabia ...

 • Prawa autorskie © dm.elk.pl 2015