Na ełckich podwórkach pracują streetworkerzy

Streetworkerzy, animatorzy uliczni oraz młodzi liderzy rozpoczęli pracę z dziećmi, młodzieżą oraz całymi rodzinami na 5 ełckich podwórkach. Działania realizowane będą do końca roku, a łączna wartość projektu to ponad 1 mln. zł.

 

Streetworkerzy, animatorzy uliczni i młodzi liderzy na ełckich podwórkach nawiązują kontakt z grupami dzieci i młodzieżą w ich bezpośrednim środowisku. To miejsca, z których sami pochodzą. Znają więc specyfikę tych zakamarków miasta. Pracą z ich obecnymi mieszkańcami zajmą się w ramach projektu „Lokalne perspektywy”.

 

Projekt realizowany jest na podwórkach przy: ul. Świackiego Sępa 1 i ul. Moniuszki 17,19; ul. Orzeszkowej 15, 17, 19, 21; ul. Mickiewicza 33, 35; ul. Chopina 9 oraz ul. Armii Krajowej 38-58. Jego głównym celem rozwój usług społecznych oraz integracja rodzin ze środowiskiem lokalnym.

 

W ramach projektu dla uczestników zaplanowano: akademię Liderów, w której kompetencje do pracy w środowisku otwartym zdobędzie 24 Młodych Liderów; pracę Streetworkerów i Animatorów ulicznych wraz z Młodymi Liderami na 11 wybranych podwórkach; organizację pikników na wybranych 11 podwórkach oraz w Parku Kopernika i Parku Odkrywców Kolei, poradnictwo specjalistyczne oraz warsztaty i treningi.

 

tt

Możliwość komentowania jest wyłączona.

Powiat Ełcki Szczepienia przeciw COVID-19
Szczepienie przeciw COVID-19 zmniejsza ryzyko zachorowania, a w...
Powiat Ełcki Wspólna wideokonferencja
Wideokonferencja dla partnerów projektu pn. „Połączenie...
Powiat Ełcki Wesołych Świąt
Wesołych Świąt i Szczęśliwego Nowego...
Powiat Ełcki Samorządowcy dwóch województw poparli budowę drogi S16
Wczoraj w Osowcu samorządowcy z województw warmińsko-mazurskiego...
Prawa autorskie © dm.elk.pl 2015