Na ełckich podwórkach pracują streetworkerzy

Streetworkerzy, animatorzy uliczni oraz młodzi liderzy rozpoczęli pracę z dziećmi, młodzieżą oraz całymi rodzinami na 5 ełckich podwórkach. Działania realizowane będą do końca roku, a łączna wartość projektu to ponad 1 mln. zł.

 

Streetworkerzy, animatorzy uliczni i młodzi liderzy na ełckich podwórkach nawiązują kontakt z grupami dzieci i młodzieżą w ich bezpośrednim środowisku. To miejsca, z których sami pochodzą. Znają więc specyfikę tych zakamarków miasta. Pracą z ich obecnymi mieszkańcami zajmą się w ramach projektu „Lokalne perspektywy”.

 

Projekt realizowany jest na podwórkach przy: ul. Świackiego Sępa 1 i ul. Moniuszki 17,19; ul. Orzeszkowej 15, 17, 19, 21; ul. Mickiewicza 33, 35; ul. Chopina 9 oraz ul. Armii Krajowej 38-58. Jego głównym celem rozwój usług społecznych oraz integracja rodzin ze środowiskiem lokalnym.

 

W ramach projektu dla uczestników zaplanowano: akademię Liderów, w której kompetencje do pracy w środowisku otwartym zdobędzie 24 Młodych Liderów; pracę Streetworkerów i Animatorów ulicznych wraz z Młodymi Liderami na 11 wybranych podwórkach; organizację pikników na wybranych 11 podwórkach oraz w Parku Kopernika i Parku Odkrywców Kolei, poradnictwo specjalistyczne oraz warsztaty i treningi.

 

tt

Możliwość komentowania jest wyłączona.

Powiat Ełcki Starostwo Powiatowe w Ełku zamknięte dla interesantów
W związku z szerzącą się pandemią koronawirusa Starostwo...
Powiat Ełcki Wydział Komunikacji zmienia zasady pracy
W związku z szerzącą się pandemią koronawirusa, od...
Powiat Ełcki Nagrody ,,Ełcki Bocian 2020” wręczone
Już po raz piętnasty odbyło się wręczenie nagród i wyróżnień...
Powiat Ełcki Wystawa „Karol Wojtyła. Narodziny”
Zapraszamy do obejrzenia wystawy dokumentującej życie Karola...
Prawa autorskie © dm.elk.pl 2015