Na szczepienie przeciw COVID -19 od piątku mogą się umawiać osoby powyżej 80 lat

Na szczepienie przeciw COVID-19 od piątku będą mogli umawiać się seniorzy powyżej 80. roku życia lat, tydzień później ruszą zapisy dla osób powyżej 70 lat. Osoby te będą szczepione od 25 stycznia. E-skierowania dla tej grupy wystawione zostaną automatycznie według PESEL.

Seniorzy powyżej 80. roku życia od 15 stycznia będą mogli umawiać termin szczepienia na trzy sposoby z wykorzystaniem centralnego systemu e-rejestracji, integrującego indywidualne grafiki przyjęć poszczególnych punktów szczepień. Tydzień później, czyli od 22 stycznia, będą umawiani w ten sam sposób będą seniorzy powyżej 70 lat.

 

Szczepienia tej grupy wiekowej ruszą 25 stycznia. Osoby, które mają trudność z dotarciem do punktu szczepień będą mogły skorzystać ze specjalnie zorganizowanego transportu. Gminy do 15 stycznia mają udostępnić specjalną infolinię w tej sprawie dla swoich mieszkańców.

 

Na szczepienie takie osoby nie potrzebują e-skierowania, bo jest ono wystawiane automatycznie w systemie rejestracji, według PESEL. Nie ma ono kodu, jak inne skierowania.

 

Pacjent, by zarezerwować termin szczepienia będzie mógł zadzwonić na całodobową infolinię NFZ pod numer 989.

 

Drugim sposobem jest umówienie się elektronicznie wykorzystując Internetowe Konto Pacjenta dostępne na stronie pacjent.gov.pl. Do logowania potrzebny jest profil zaufany lub dowód osobisty z warstwą elektroniczną (e-dowód). DO IKP można się też zalogować wykorzystując konto internetowe iPKO lub Inteligo w PKO BP, konto internetowe w Pekao SA lub przez bank spółdzielczy.

 

Trzecim sposobem zarezerwowania terminu szczepienia jest umówienie w punkcie szczepień. (PAP)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

9 + 1 =

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

− 6 = 1

Powiat Ełcki Święto mediów
Światowy Dzień Środków Masowego Przekazu obchodzony jest 24...
Powiat Ełcki Szczepienia przeciw COVID-19
Szczepienie przeciw COVID-19 zmniejsza ryzyko zachorowania, a w...
Powiat Ełcki Wspólna wideokonferencja
Wideokonferencja dla partnerów projektu pn. „Połączenie...
Powiat Ełcki Wesołych Świąt
Wesołych Świąt i Szczęśliwego Nowego...
Prawa autorskie © dm.elk.pl 2015