Na tydzień zostaw auto pod domem

Rozpoczął się Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu. Potrwa do 22 września. Jego celem jest zwiększenie świadomości ekologicznej na temat korzystania z samochodów osobowych oraz pokazanie korzyści płynących z wybrania przyjaznych dla środowiska form transportu: roweru, komunikacji miejskiej czy chodzenia pieszo. Do udziału w Europejskim Tygodniu Zrównoważonego Transportu ełczan zachęcają: Centrum Edukacji Ekologicznej i Miejski Zakład Komunikacji w Ełku.

 

Wszystkie działania organizowane w ramach Europejskie Tygodnia Zrównoważonego Transportu są bezpłatne. Od 16 do 22 września pod hasłem „Korzystam z MZK” organizatorzy proponują zamiast auta wybrać komunikację miejską.

 

– Po wypełnieniu i dostarczeniu do nas deklaracji oraz skasowanych w tych dniach biletów MZK bądź kopii biletu miesięcznego lub dekadowego i krótkiej informacji na temat podróży komunikacją miejską do 25 września można będzie otrzymać ciekawy upominek – mówi Ewelina Sigiel z Centrum Edukacji Ekologicznej w Ełku.

 

Na 17 września zaplanowano „Dzień Otwarty MZK”. „Eko spacer” to propozycja przygotowana na 18 września. Będzie on szansą na poznanie miasta bez ulicznego hałasu i uciążliwego ruchu samochodowego. 19 września ełczanie będą mieli możliwość poznania miasta i jego okolic z perspektywy nocnej jazdy na rowerze.

 

– Natomiast 20 września o godz. 15 zapraszamy do Centrum Edukacji Ekologicznej na spotkanie z podróżnikiem Piotrem Kolendą, który na rowerze zwiedza świat – mówi Ewelina Sigiel. – Spotkanie dotyczyć będzie Maroka, a dokładniej relacji z wyprawy rowerowej szlakami Sahary.
22 września będzie „Dniem bez samochodu”. Każdy, kto tego dnia swój samochód zostawi pod domem i skorzysta z komunikacji miejskiej, będzie mógł wraz z rodziną zrobić to bezpłatnie. Wystarczy mieć przy sobie dowód rejestracyjny.

 

Tego samego dnia uczniowie klas IV – VI ze szkół podstawowych zmierzą się w „Turnieju rowerowym” z zagadnieniami dotyczącymi zasad ruchu drogowego. Sprawdzą też swoje umiejętności poruszania się w ruchu miejskim.

 

kk

Możliwość komentowania jest wyłączona.

 • Anna Wojciechowska odkrywa karty: lolia

  Projekt technoparku wykonał architekt a nie Ana W ...

 • Anna Wojciechowska odkrywa karty: J. K

  Ten facet z PT MA KŁOPOTY Z GRAMATYKA POLSKĄ A C ...

 • Anna Wojciechowska odkrywa karty: Wyborca

  Sistar. Trzeba trochę poczytać. PT miał w proje ...

 • Anna Wojciechowska odkrywa karty: Juras

  A może strefę PO-Nowoczesna SLOW ...

 • Anna Wojciechowska odkrywa karty: Może POla golfowe ?

  Na "ełckiej strefie ekonomicznej" jest tyyyyyle m ...

 • Prawa autorskie © dm.elk.pl 2015