Narkotyki zabezpieczone przez ełckich policjantów

Podczas minionego weekendu policjanci dwukrotnie interweniowali w sprawie posiadania środków odurzających u mieszkańców Ełku. W mieszkaniu 32-latka kryminalni zabezpieczyli kilka torebek z białym proszkiem i suszem roślinnym. Wstępne czynności wykazują, że to amfetamina i marihuana. Kolejne narkotyki zabezpieczyli policjanci, którzy w trakcie patrolowania zauważyli młodego mężczyznę próbującego pozbyć się torebki z mefedronem.

– Policjanci ustalili, że 32-letni mieszaniec Ełku może posiadać narkotyki – mówi mówi sierż. szt. Agata Kulikowska de Nałęcz, Oficer Prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Ełku. – W zajmowanym przez niego mieszkaniu policjanci od razu wyczuli zapach marihuany. W trakcie przeszukania znaleźli kilka torebek z białym proszkiem i suszem roślinnym. Mężczyzna przyznał, że to jego amfetamina i marihuana. Substancje te zostaną poddane specjalistycznym badaniom. Właściciel narkotyków został zatrzymany.

Podczas minionego weekendu policjanci z Ełku zatrzymali także 20-latka. Policjanci minęli się z nim w klatce schodowej jednego z bloków w centrum miasta.

– Wtedy zauważyli, że młody mężczyzna coś pospiesznie wyrzucił – mówi sierż. szt. Agata Kulikowska de Nałęcz. – Okazało się, że to woreczek strunowy wypełniony substancją w postaci kryształków. Następną taką torebkę policjanci znaleźli w odzieży 20-latka. Sam mężczyzna potwierdził, że to narkotyk mefedron, który jest jego własnością.

Obecnie funkcjonariusze prowadzą dalsze czynności i wyjaśniają szczegółowo wszystkie okoliczności tych spraw. W świetle obowiązujących przepisów za posiadanie środków odurzających grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Fot.: KPP Ełk

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

92 − = 89

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

+ 68 = 76

Powiat Ełcki Konkurs poezji Baczyńskiego
„Po stronie nadziei” – to temat przewodni XXVI Wojewódzkiego...
Powiat Ełcki „Aktywna Tablica”
Powiat Ełcki realizuje rządowy program „Aktywna Tablica”,...
Powiat Ełcki Nagroda „Ełcki Bocian” 2021
Starostwo Powiatowe w Ełku zachęca do zgłaszania kandydatów...
Powiat Ełcki Święto mediów
Światowy Dzień Środków Masowego Przekazu obchodzony jest 24...
Prawa autorskie © dm.elk.pl 2015