Nie chciał iść pieszo, więc zadzwonił pod numer alarmowy

500 złotych mandatu będzie musiał zapłacić 59-letni mieszkaniec podełckiej wsi. Mężczyzna, symulując złe samopoczucie po rzekomym pobiciu, wezwał służby ratunkowe. Zrobił to tylko po to, by mieć darmowy transport do domu.

 

Zdarzają się osoby, które traktują pracę służb ratunkowych niepoważnie i ze swawoli wzywają służby np. po to, by zostać odwiezionym do domu oddalonego o kilkanaście kilometrów. Taką interwencję odnotowali ełccy ratownicy i policjanci. Pod numer alarmowy zadzwonił mężczyzna, który zgłosił, że leży pobity za sklepem w miejscowości pod Ełkiem.

 

W rzeczywistości okazało się, że pijany 59-latek przewrócił się z rowerem. Nic mu się nie stało, ale nie miał ochoty iść dalej pieszo. Wpadł więc na pomysł wezwania służb, licząc na darmowe podwiezienie do domu. Ten pomysł będzie dla niego kosztowny. Za bezpodstawne wezwanie policjanci ukarali go mandatem w wysokości 500 zł.

 

Policja ostrzega, że wszelkie tego typu „pomysły” nie pozostaną bezkarne. Wobec takich osób będą wyciągane konsekwencje prawne. Pamiętajmy także, że bezpodstawne zaangażowanie służb do działań może spowodować, że osoba, która będzie faktycznie potrzebowała pomocy, może jej nie otrzymać na czas.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

9 + 1 =

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

− 1 = 6

Powiat Ełcki Wnieś uwagi do Programu Współpracy
W Starostwie Powiatowym w Ełku trwają konsultacje społeczne do...
Powiat Ełcki CKZ wkracza w nowoczesność
Inauguracja roku szkolnego 2022/2023 połączona z 20-leciem...
Powiat Ełcki Życzenia na rozpoczęcie roku szkolnego
Z okazji rozpoczęcia roku szkolnego 2022/2023 wszystkim...
Powiat Ełcki Awans zawodowy nauczycieli
Trzynaścioro nauczycieli otrzymało z rąk Starosty Ełckiego akty...
Prawa autorskie © dm.elk.pl 2015