Nie dali się oszukać na BLIKa

Czujnością wykazali się znajomi mieszkanki Ełku, którzy po otrzymaniu wiadomości z prośbą o podanie kodu BLIK zadzwonili do kobiety i zweryfikowali prośbę. Okazało się, że ktoś włamał się na jej konto i usiłował w bezprawny sposób zdobyć pieniądze. 

 

Policjanci wyjaśniają okoliczności kolejnej sprawy dotyczącej oszustw za pomocą kodów BLIK i włamań na konto. Cieszy fakt, że tym razem nikt nie dał się oszukać.

 

– Do znajomych mieszkanki Ełku z jej konta została wysłana wiadomość z prośbą o płatność BLIK – mówi st. sierż. Agata Kulikowska de Nałęcz, Oficer Prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Ełku. – Na szczęście adresaci tej wiadomości zachowali czujność i od razu zadzwonili do kobiety, żeby z nią porozmawiać. Okazało się, że ktoś włamał się na jej konto na portalu społecznościowym i podszywając się pod nią usiłuje uzyskać pieniądze.

 

Przypominamy! W przypadku otrzymania wiadomości z prośbą o pożyczkę finansową zawsze warto zadzwonić do tej osoby i sprawdzić wiarygodność takiej informacji. Najbezpieczniej w ogóle nie podawać naszych haseł i kodów osobom, z którymi nie mamy aktualnie bezpośredniego kontaktu.

 

Źródło: KPP Ełk

Jedna odpowiedź do “Nie dali się oszukać na BLIKa”

  1. Ernest pisze:

    Więcej wchodźcie na jakieś niemieckie porno fetysze. Brawo za głupotę

Powiat Ełcki Starostwo Powiatowe w Ełku zamknięte dla interesantów
W związku z szerzącą się pandemią koronawirusa Starostwo...
Powiat Ełcki Wydział Komunikacji zmienia zasady pracy
W związku z szerzącą się pandemią koronawirusa, od...
Powiat Ełcki Nagrody ,,Ełcki Bocian 2020” wręczone
Już po raz piętnasty odbyło się wręczenie nagród i wyróżnień...
Powiat Ełcki Wystawa „Karol Wojtyła. Narodziny”
Zapraszamy do obejrzenia wystawy dokumentującej życie Karola...
Prawa autorskie © dm.elk.pl 2015