Nie dezynfekujemy klatek ale dezynfekujemy

Ełczanie, którzy mieszkają w blokach należących do Świtu, pytają spółdzielnię, co z dezynfekcją klatek. Chodzi o odkażanie klamek, poręczy schodowych, skrzynek na listy czy domofonów. Zaniepokojeni, są przekonani, że spółdzielnia nie jest przygotowana do walki z pandemią

 

Pierwszy telefon, wykonali do administracji spółdzielni na Konieczkach. Tam usłyszeli, że na dezynfekcję nie ma pieniędzy.

 

Drugi, wykonali do spółdzielni na ul. Słowackiego, głównej administracji. Tu, powiedziano im, że „w tej chwili nie mamy żadnych wytycznych od sanepidu o konieczności robienia takich działań”. Myśmy wstępne rozmowy prowadzili (w sprawie dezynfekcji) i to są niestety dodatkowe koszty.

 

Po interwencji Czytelników zwróciliśmy się z prośbą o komentarz do Spółdzielni Mieszkaniowej na osiedlu Konieczki. Ale Pani powiedziała nam, że nie było wniosku o dezynfekcję od mieszkańców i odesłała nas do spółdzielni na ul. Słowackiego.

 

Dzwonimy więc do głównej siedziby i przedstawiamy sytuację, i tu słyszymy już inną odpowiedź. – Wszytko jest zgodne z wytycznymi sanepidu. Dezynfekujemy! Przy sprzątaniu klatek jest dodawany do środków myjących środek dezynfekujący, ale nie jest to dezynfekowane co godzinę- odpowiadają nam. – To jest niemożliwe, chociażby ze względu na brak dostępności takich środków.

 

Spółdzielnia uprasza też, aby mieszkańcy sami przestrzegali zaleceń, np. otwierali drzwi łokciem.

 

Tekst dla miasto gazeta.pl i dm.elk.pl

13 odpowiedzi na “Nie dezynfekujemy klatek ale dezynfekujemy”

 1. Ewa pisze:

  Czynsze najdroższe w Ełku i mówią że nie mają pieniędzy? Widocznie spółdzielnia jest źle zarządzana. Jako jedyna spółdzielnia nie ma wglądu do rozliczeń internetowo, to zaścianek. Brak słów.

 2. Aga pisze:

  W obecnej sytuacji epidemecznej nie mają pieniędzy??? Najdroższa i najbardziej nieprzychylna spółdzielnia.

 3. Michał pisze:

  A na 13 stke są pieniądze?

 4. jola pisze:

  Niech podwyższa jeszcze te kolosalne czynsze największe w miesicie, to może pieniądze się znajdą. Wstyd Wstyd.

 5. Marlena pisze:

  Dobrze wiedzieć że po ostatnich podwyżkach za sprzątanie i fundusz remontowy dalej nie ma pieniędzy

 6. Zyzu pisze:

  Nie wiem, ludzie, dlaczego dajecie tak się dmuchać tej obrzydliwej spółdzielni. Sprzedaj jeden z drugim mieszkanie i pobuduj się w gminie albo kup we wspólnocie. Będziecie mieli wszystko za darmo.

 7. Jan pisze:

  Łubu dubu niech nam żyje prezes spółdzielni.

 8. Artek pisze:

  Łokciem to sobie puknijcie w głowy.

 9. on pisze:

  Co zrobić z rodzicami którzy wypuszczają swoje dzieci na klatkę schodową ? Przesiadują całymi dniami po sześciu-siedmiu, przejść nie można. Gdzie rozum ? Ul. Kajki

 10. Goździkowa pisze:

  Zacznij wychodzić na klatkę i kaszlać głośno. Może aluzję pojmą?

 11. Ja z Ełku pisze:

  Czas tę spółdzielnię wzruszyć. Tę skamielinę. Nie dba zarząd o interesy ekonomiczne swoich członków. Archiwum kolesiostwo przechowalnia.

 12. Mieszkanka Konieczek pisze:

  Dolewają płyn dezynfekujący do mycia klatek schodowych 😀 Śmiech na sali. Klatki myte dwa razy w tygodniu, a raczej brud rozmazywany jeszcze brudniejszą wodą. A już o matach dezynfekcyjnych przed wejściami, pewnie nawet w tych administracjach nie słyszano.

 13. Mieszkanka pisze:

  Niby są sprzątane klatki? To wystarczy zajrzeć na WP 40 tam okna osrane i parapety. Klatka zmywana brudna woda gdzie tow szystko jest rozmazywane a co najlepsze? Często klatka jest zmywana od 2 piętra. Porażka i jeszcze czynsze droższe. I nie mają pieniedzy na dezynfekcje? Pitu Pitu.

Powiat Ełcki Nagrody ,,Ełcki Bocian 2020” wręczone
Już po raz piętnasty odbyło się wręczenie nagród i wyróżnień...
Powiat Ełcki Wystawa „Karol Wojtyła. Narodziny”
Zapraszamy do obejrzenia wystawy dokumentującej życie Karola...
Powiat Ełcki Życzenia z okazji Dnia Edukacji Narodowej
Szanowni Państwo, dyrektorzy szkół i placówek oświatowych,...
Powiat Ełcki Miejsce spotkań w Prostkach
Uroczyste otwarcie zmodernizowanego stadionu leśnego w Prostkach, w...
Prawa autorskie © dm.elk.pl 2015