Nie wszyscy uczniowie muszą kupić podręczniki

Nawet 600 zł kosztować może zestaw podręczników, z których korzystać będą uczniowie w roku szkolnym 2015/2016. Część sztubaków otrzyma je bezpłatnie.

 

W ubiegłym roku szkolnym z bezpłatnych podręczników i materiałów ćwiczeniowych korzystali pierwszoklasiści ze szkół podstawowych. Po wakacjach trafią one również do uczniów klas drugich i czwartych w szkołach podstawowych oraz gimnazjalistów z klas pierwszych.

 

– Zwracam się do Wszystkich Państwa Dyrektorów z prośbą o dołożenie wszelkich starań, aby uczniom klas I, II i IV szkoły podstawowej oraz uczniom klasy I gimnazjum zapewnić ustalone przez szkołę podręczniki i materiały ćwiczeniowe, tak aby mogli z nich korzystać już z początkiem nowego roku szkolnego, zgodnie z określonym w szkole planem zajęć – w liście do dyrektorów placówek napisała Minister Edukacji Narodowej Joanna Kluzik-Rostkowska.

 

Pierwszoklasiści z podstawówek korzystać będą ze znanego ich starszym kolegom darmowego podręcznika „Nasz elementarz”. Do niego szkoła dokupi dla każdego ucznia ćwiczenia i podręcznik do nauki języka obcego. Na ten cel MEN przeznacza odpowiednio 50 i 25 zł na każde dziecko.

 

„Nasza szkoła” to bezpłatny podręcznik, z którego po wakacjach korzystać będą uczniowie klas II w szkołach podstawowych. Podobnie, jak ich młodsi koledzy, drugoklasiści otrzymają również ćwiczenia i książkę, która pomoże im w nauce języka obcego.

 

Na komplet podręczników i ćwiczeń potrzebnych w roku szkolnym 2015/2016 mogą liczyć również uczniowie klas IV szkół podstawowych. Na ćwiczenia dla każdego czwartoklasisty MEN przeznacza 50 zł. Kolejne 140 zł szkoły otrzymają na zakup podręczników. Te będą wieloletnie, a służyć mają trzem kolejnym rocznikom.

 

Gimnazja na zakup podręczników dla uczniów klas I otrzymają z MEN 250 zł na każdego pierwszoklasistę. One również przeznaczone będą do wykorzystania przez trzy kolejne roczniki. Kolejne 25 zł szkoły otrzymają na zakup ćwiczeń dla każdego ucznia.

 

kk

Możliwość komentowania jest wyłączona.

 • Ile zarobią? Ełccy radni uchwalili stawki swoich diet.: Elczanin

  A w grudniu przed świętami kolejne podniesienie ...

 • Ile zarobią? Ełccy radni uchwalili stawki swoich diet.: Wyborca centrum

  Jeszcze nie podjęli żadnych decyzji a już podwy ...

 • Ile zarobią? Ełccy radni uchwalili stawki swoich diet.: Wyborca

  Swietnie , zaczynaja od podwyzek super informacja ...

 • Włodzimierz Szelążek przewodniczącym Rady Miasta Ełku: Ob.Server

  Mam pytanie do dyżurnych idiotów. Kto wam płaci ...

 • Są pieniądze na budowę wieży widokowej: Jak szalec to szaleć !

  Postawić tam obserwatorium astronomiczne i... wyp ...

 • Prawa autorskie © dm.elk.pl 2015