Niedziela w Puszczy Augustowskiej – rowerem lub pieszo

Ciekawą propozycję na aktywne spędzenie najbliższej niedzieli, przygotowało Centrum Edukacji Ekologicznej w Ełku wspólnie z Ełckim Stowarzyszeniem Ekologicznym oraz Nieformalnym Towarzystwem Krajoznawstwa i Turystyki Aktywnej. To kolejny wyjazd z cyklu „Rowerem i pieszo przez Parki Narodowe i Krajobrazowe”.

 

– Tym razem udamy się do Puszczy Augustowskiej, która jest jednym z największych polskich kompleksów leśnych, położonym w większości na terenie naszego kraju a także na Litwie i Białorusi – zapowiadają organizatorzy.

 

Wyprawa odbędzie się 21 lipca. Uczestnicy wyruszą w trasę o godz. 8 z terenu ełckiego CEE przy ul. Parkowej 12. Udział jest bezpłatny, ale ilość miejsc jest ograniczona. Obowiązują wcześniejsze zgłoszenia. Rowerzyści pokonają liczącą ok. 40 kilometrów trasę: Mikaszówka – MOR Uroczysko Podlipki – MOR Dworczysko – Muły – Śluza Kudrynki – Rudawka – Śluza Tartak – Mikaszówka, a poprowadzi ich Andrzej Salik. Na piechurów czeka ok. 18-kilometrowy szlak Rygol (parking nad Czarną Hańczą) – Śluza Sosnówek – Śluza Tartak – Śluza Kudrynki – Kilemin – Rygol. Ich przewodnikiem będzie Jarosław Wasilewski.

Możliwość komentowania jest wyłączona.

Powiat Ełcki Dzieje się na drogach powiatu ełckiego (2/6)
Dziś prezentujemy drugą inwestycję drogową, która została...
Powiat Ełcki Dzieje się na drogach powiatu ełckiego (1/6)
Ponad 13 milionów złotych kosztowało 6 głównych inwestycji...
Powiat Ełcki Starostwo Powiatowe w Ełku zamknięte dla interesantów
W związku z szerzącą się pandemią koronawirusa Starostwo...
Powiat Ełcki Wydział Komunikacji zmienia zasady pracy
W związku z szerzącą się pandemią koronawirusa, od...
Prawa autorskie © dm.elk.pl 2015