Niedzielski: Będziemy chcieli wycofać możliwość zastępowania maseczek surogatami jak przyłbica czy chusta

Będziemy chcieli wycofać możliwość zastępowania maseczek takimi surogatami jak przyłbica czy szalik i chusta, które nie stanowią skutecznego zabezpieczenia przed koronawirusem. Co do rodzaju maseczek, będzie tylko miękka rekomendacja Rady Medycznej – zapowiedział minister zdrowia Adam Niedzielski.

Niedzielski był pytany na piątkowej konferencji prasowej, czy jest planowana zmiana w zasadach zasłaniania nosa i ust w przestrzeni publicznej, a jeśli tak – kiedy ona wejdzie w życie; dopytywano go, czy zostanie wycofana możliwość noszenia przyłbic i jakie maseczki będzie trzeba stosować. Minister zdrowia odpowiedział, że jest to temat, który razem z Radą Medyczną w tej chwili analizują.

 

– Profesor Horban wraz z Radą Medyczna przygotował zalecenia, jakie maseczki w sposób najskuteczniejszy, najbardziej efektywny mają chronić nas przed zakażeniem – powiedział. – Ale rzeczywiście, jeśli chodzi o kwestię używania zamiast maseczek, tych najprostszych chirurgicznych albo bardziej zaawansowanych, przyłbic albo szalika bądź chusty, to rzeczywiście patrząc na to, co dzieje się w tej chwili z pandemią i patrząc na to, że mamy coraz więcej nowych zakażeń, będziemy chcieli wycofać możliwość zastępowania maseczek takimi surogatami, które jednak nie spełniają kryteriów jakościowych i nie stanowią skutecznego zabezpieczenia. Także przyłbice – nie; chusty – nie; natomiast maseczki – tak. Co do rodzaju maseczek, to będzie tylko w formie miękkiej rekomendacji Rady Medycznej. (PAP)

3 odpowiedzi na “Niedzielski: Będziemy chcieli wycofać możliwość zastępowania maseczek surogatami jak przyłbica czy chusta”

 1. Senior pisze:

  Nie będziemy chcieli a natychmiast wprowadzić bo czeka nas niebawem Słowacja. Prymitywne polskie społeczeństwo już znowu jedzie na Krupówki. To

 2. pis i po pod sąd wojenny! pisze:

  Surogaty to my mamy na wiejskiej!!!!
  Stado zdrajców z popisu!

 3. Podatek katastralny dla członków pisu dożywotnio pisze:

  Na krupowkach to same pisiory, Emilewicz, Juda, Szumowski i ta po podstawówce co sędzią została…zdrajcy z pisu, ich obostrzenia nie obejmują!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

24 + = 29

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

68 − = 58

Powiat Ełcki Życzenia z okazji Dnia Kobiet
...
Powiat Ełcki Konkurs poezji Baczyńskiego
„Po stronie nadziei” – to temat przewodni XXVI Wojewódzkiego...
Powiat Ełcki „Aktywna Tablica”
Powiat Ełcki realizuje rządowy program „Aktywna Tablica”,...
Powiat Ełcki Nagroda „Ełcki Bocian” 2021
Starostwo Powiatowe w Ełku zachęca do zgłaszania kandydatów...
Prawa autorskie © dm.elk.pl 2015