Nielegalne papierosy i alkohol w mieszkaniu 44-latki

Ponad 500 paczek papierosów, około 9300 sztuk papierosów luzem oraz 9,5 litra spirytusu zabezpieczyli ełccy kryminalni. Nielegalny towar w swoim mieszkaniu w gminie Prostki przechowywała 44-latka. Kobieta odpowie za przestępstwo skarbowe. Grozi za to kara nawet do 2 lat pozbawienia wolności.

 

– Kryminalni w toku czynności operacyjnych ustalili, że w jednym z domów na terenie gminy Prostki mogą znajdować się nielegalne papierosy – mówi st. post. Agata Kulikowska de Nałęcz, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Ełku. – Sprawdzając tę informację, policjanci przeprowadzili przeszukanie mieszkania.

 

W pokoju 44-letniej kobiety mundurowi znaleźli ponad 500 paczek papierosów różnych marek bez polskich znaków skarbowych akcyzy, ok. 9300 sztuk papierosów luzem zapakowanych w kartonach oraz 9,5 litra spirytusu.

 

– Alkohol kobieta przechowywała m.in. w plastikowych butelkach po napojach. 44-latka przyznała policjantom, że spirytus samodzielnie rozrabiała z wodą i okazjonalnie sprzedawała lub dawała znajomych za drobne przysługi – mówi st. post. Agata Kulikowska de Nałęcz. – Cały nielegalny towar trafił do policyjnego depozytu. Wysokość akcyzy narażonej na uszczuplenie w tym przypadku to ponad 16.000 złotych.

 

tt

 

Fot.: KPP Ełk

Możliwość komentowania jest wyłączona.

 • Jak będzie wyglądał przyszłoroczny budżet miasta Ełku?: antoni

  Wybudujmy kładkę, ograniczmy jezioro, i dziwmy s ...

 • Jak będzie wyglądał przyszłoroczny budżet miasta Ełku?: Kibic

  Jeśli chodzi o hale tenisową, to zasługa Pana p ...

 • Przeżyli razem 50 lat i więcej: oj, "redaktorki, redaktorki" ...

  Przeczytajcie swoje pierwsze zdanie ... ...

 • Poprawi się bezpieczeństwo mieszkańców Siedlisk: Janusz

  Dobry prezent za duże pieniądze ,ale szkoda ze t ...

 • Jak będzie wyglądał przyszłoroczny budżet miasta Ełku?: D. W

  Wiemy ze Pani Anna juz podjęła temat osiedla pod ...

 • Prawa autorskie © dm.elk.pl 2015