Nietrzeźwa i bez prawa jazdy zatrzymana przez policjantów

Policjanci z Ełku zatrzymali nocą 20-latkę, która nietrzeźwa kierowała samochodem. Młoda kobieta miała ponad promil alkoholu w organizmie. Jechała z pasażerem. Okazało się także, że nie ma uprawnień do kierowania.

 

– Nietrzeźwi kierowcy to potencjalne zagrożenie dla wszystkich uczestników ruchu drogowego – mówi sierż. szt. Agata Kulikowska de Nałęcz, Oficer Prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Ełku. – Policjanci każdego dnia poświęcają wiele pracy i energii, by eliminować takie nieodpowiedzialne osoby z dróg. Pokazuje to choćby przykład z minionej nocy (21/22 października – red.), gdy policjanci z Ełku zatrzymali do kontroli drogowej opla.

 

Za kierownicą pojazdu siedziała młoda kobieta, która jechała z pasażerem. W trakcie kontroli okazało się, że kierująca jest nietrzeźwa.

 

– Badanie wykazało u niej ponad promil alkoholu – mówi sierż. szt. Agata Kulikowska de Nałęcz. – Ponadto 20-latka w ogóle nie posiadała uprawnień do kierowania. Policjanci przekazali pojazd trzeźwej osobie. Kodeks karny za kierowanie w stanie nietrzeźwości przewiduje karę do 2 lat pozbawienia wolności oraz świadczenie pieniężne w wysokości minimum 5 tys. złotych.

Możliwość komentowania jest wyłączona.

Powiat Ełcki Dzieje się na drogach powiatu ełckiego (4/6)
Czwartą inwestycją drogową, która została zrealizowana w...
Powiat Ełcki Darmowe zajęcia dla uczniów i nauczycieli
Rusza akcja darmowych zajęć online dla uczniów i nauczycieli....
Powiat Ełcki Dzieje się na drogach powiatu ełckiego (3/6)
Kolejną inwestycją drogową, która została zrealizowana w...
Powiat Ełcki Dzieje się na drogach powiatu ełckiego (2/6)
Dziś prezentujemy drugą inwestycję drogową, która została...
Prawa autorskie © dm.elk.pl 2015