Nietrzeźwi kierowcy – jeden uciekał motorowerem, drugiego zatrzymali mieszkańcy

Podczas minionego weekendu dwóch nietrzeźwych kierowców zostało powstrzymanych przed dalszą jazdą. Jeden z nich to 30-latek, który został ujęty przez zaniepokojonych mieszkańców. Drugi to 40-latek, który próbował uciec przed policjantami motorowerem.

 

– Do pierwszego zdarzenia doszło na terenie gminy Prostki – mówi st. sierż. Agata Kulikowska de Nałęcz, Oficer Prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Ełku. – Dzielnicowi dostrzegli motorower, którym kierował mężczyzna bez kasku ochronnego. Policjanci dali mu sygnały dźwiękowe i świetlne nakazujące zatrzymanie się do kontroli. Kierowca zlekceważył polecenie policjantów i zaczął uciekać – najpierw motorowerem, potem pieszo. Jednak na nic zdały się jego wysiłki. Szybko został zatrzymany przez policjantów. Wtedy okazało się, że uciekinier jest nietrzeźwy. Badanie alkomatem wykazało u niego 2,5 promila alkoholu w organizmie. Jak się okazało, 40-latek wybrał się na przejażdżkę do sklepu po alkohol.

 

Skrajną nieodpowiedzialnością wykazał się także 30-latek, który kierował osobowym renault w Ełku.

 

– Niepokój u świadków wzbudził sposób jazdy kierowcy – mówi st. sierż. Agata Kulikowska de Nałęcz. – Jego manewry zakończyły się uderzeniem w murek na jednej z posesji. Wtedy mieszkańcy skutecznie ujęli nietrzeźwego kierowcę. Mężczyzna miał problemy z zachowaniem równowagi, w dodatku był agresywny i arogancki. Policjanci zatrzymali go w policyjnej celi.

 

Okazało się, że to 30-letni obywatel Ukrainy. Mężczyzna miał 2 promile alkoholu w organizmie. Po wytrzeźwieniu usłyszał zarzut kierowania w stanie nietrzeźwości. Obu kierowcom grożą kary do 2 lat pozbawienia wolności, utrata prawa jazdy i konsekwencje finansowe.

Możliwość komentowania jest wyłączona.

Powiat Ełcki Przedłużenie terminu składania wniosków
W związku z pandemią koronawirusa Starostwo Powiatowe w Ełku...
Powiat Ełcki Internetowe spotkania Działaj Lokalnie
Ełckie Stowarzyszenie Aktywnych STOPA zaprasza na internetowe...
Powiat Ełcki Sprzęt komputerowy powędrował do szkół
Nowoczesne laptopy wraz z oprogramowaniem i mobilnym Internetem...
Powiat Ełcki Nowoczesne laptopy trafią do szkół
Powiat ełcki pozyskał grant na zakup czterdziestu nowoczesnych...
Prawa autorskie © dm.elk.pl 2015