Nietrzeźwy i na zakazie zatrzymany po zgłoszeniu obywatelskim

Dzięki informacji od zaniepokojonej kobiety policjanci zatrzymali nietrzeźwego kierowcę osobowego mercedesa. Mężczyzna miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Dodatkowo posiadał aktywny zakaz kierowania pojazdami. Grozi za to kara do 5 lat pozbawienia wolności.

 

– Kierowca mercedesa ignorował przepisy ruchu drogowego i niebezpiecznie jeździł po Ełku -mówi st. sierż. Agata Kulikowska de Nałęcz, Oficer Prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Ełku. – Zauważyła to kobieta, która zaniepokoiła się takim stylem poruszania się. Kierowca zjeżdżał na krawężnik, gwałtownie hamował i miał problem z podstawowymi manewrami na drodze.

 

Policjanci, którzy otrzymali zgłoszenie, zatrzymali wskazanego mężczyznę. Przypuszczenia zgłaszającej potwierdziły się podczas badania stanu trzeźwości – 42-latek miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie.

 

– Okazało się także, że mężczyzna ma aktywny zakaz kierowania pojazdami – mówi st. sierż. Agata Kulikowska de Nałęcz. – Nie przeszkodziło mu to w prowadzeniu auta i w stworzeniu ogromnego zagrożenia dla innych uczestników ruchu drogowego.

 

Teraz 42-latkowi grożą poważne konsekwencje. Zgodnie z kodeksem karnym jest to kara do 5 lat pozbawienia wolności. Kierowca, który po raz kolejny kieruje pojazdem w stanie nietrzeźwości musi zapłacić także świadczenie pieniężne nie mniejsze niż 10 tys. zł.

Możliwość komentowania jest wyłączona.

Powiat Ełcki Przedłużenie terminu składania wniosków
W związku z pandemią koronawirusa Starostwo Powiatowe w Ełku...
Powiat Ełcki Internetowe spotkania Działaj Lokalnie
Ełckie Stowarzyszenie Aktywnych STOPA zaprasza na internetowe...
Powiat Ełcki Sprzęt komputerowy powędrował do szkół
Nowoczesne laptopy wraz z oprogramowaniem i mobilnym Internetem...
Powiat Ełcki Nowoczesne laptopy trafią do szkół
Powiat ełcki pozyskał grant na zakup czterdziestu nowoczesnych...
Prawa autorskie © dm.elk.pl 2015