Nietrzeźwy i na zakazie zatrzymany po zgłoszeniu obywatelskim

Dzięki informacji od zaniepokojonej kobiety policjanci zatrzymali nietrzeźwego kierowcę osobowego mercedesa. Mężczyzna miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Dodatkowo posiadał aktywny zakaz kierowania pojazdami. Grozi za to kara do 5 lat pozbawienia wolności.

 

– Kierowca mercedesa ignorował przepisy ruchu drogowego i niebezpiecznie jeździł po Ełku -mówi st. sierż. Agata Kulikowska de Nałęcz, Oficer Prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Ełku. – Zauważyła to kobieta, która zaniepokoiła się takim stylem poruszania się. Kierowca zjeżdżał na krawężnik, gwałtownie hamował i miał problem z podstawowymi manewrami na drodze.

 

Policjanci, którzy otrzymali zgłoszenie, zatrzymali wskazanego mężczyznę. Przypuszczenia zgłaszającej potwierdziły się podczas badania stanu trzeźwości – 42-latek miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie.

 

– Okazało się także, że mężczyzna ma aktywny zakaz kierowania pojazdami – mówi st. sierż. Agata Kulikowska de Nałęcz. – Nie przeszkodziło mu to w prowadzeniu auta i w stworzeniu ogromnego zagrożenia dla innych uczestników ruchu drogowego.

 

Teraz 42-latkowi grożą poważne konsekwencje. Zgodnie z kodeksem karnym jest to kara do 5 lat pozbawienia wolności. Kierowca, który po raz kolejny kieruje pojazdem w stanie nietrzeźwości musi zapłacić także świadczenie pieniężne nie mniejsze niż 10 tys. zł.

Możliwość komentowania jest wyłączona.

Powiat Ełcki Starostwo Powiatowe w Ełku zamknięte dla interesantów
W związku z szerzącą się pandemią koronawirusa Starostwo...
Powiat Ełcki Wydział Komunikacji zmienia zasady pracy
W związku z szerzącą się pandemią koronawirusa, od...
Powiat Ełcki Nagrody ,,Ełcki Bocian 2020” wręczone
Już po raz piętnasty odbyło się wręczenie nagród i wyróżnień...
Powiat Ełcki Wystawa „Karol Wojtyła. Narodziny”
Zapraszamy do obejrzenia wystawy dokumentującej życie Karola...
Prawa autorskie © dm.elk.pl 2015