Nietrzeźwy kierowca uciekał przed policją

Kara do 5 lat więzienia grozi 54-latkowi, który zbagatelizował sygnały dźwiękowe oraz świetlne dawane przez policjantów i nie zatrzymał się do kontroli drogowej. Najpierw uciekał samochodem, potem pieszo. Po zatrzymaniu mężczyzny okazało się, że 54-latek jest w stanie po użyciu alkoholu.

 

– Podczas patrolowania terenu gminy Kalinowo dzielnicowi dostrzegli jadący przed nimi  nienaturalnie wolno samochód marki Daewoo – mówi st. sierż. Agata Kulikowska, Oficer Prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Ełku. – Widząc to, dali kierowcy sygnały świetle i dźwiękowe nakazujące zatrzymanie się do kontroli drogowej. Jednak kierowca zignorował to  polecenie, gwałtownie przyspieszył i zaczął uciekać. W końcu zjechał na pole, a potem na przypadkową posesję, gdzie wysiadł z pojazdu i próbował uciekać pieszo. Po kilku metrach został przez policjantów zatrzymany. Okazało się, że mężczyzna pił wcześniej alkohol. Badanie stanu trzeźwości wykazało poniżej 0,5 promila.

 

Teraz 54-latek odpowie nie tylko za popełnione wykroczenie, ale także za przestępstwo niezatrzymania się do kontroli. Zgodnie z kodeksem karnym grozi za to kara od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności.

Możliwość komentowania jest wyłączona.

Powiat Ełcki Przedłużenie terminu składania wniosków
W związku z pandemią koronawirusa Starostwo Powiatowe w Ełku...
Powiat Ełcki Internetowe spotkania Działaj Lokalnie
Ełckie Stowarzyszenie Aktywnych STOPA zaprasza na internetowe...
Powiat Ełcki Sprzęt komputerowy powędrował do szkół
Nowoczesne laptopy wraz z oprogramowaniem i mobilnym Internetem...
Powiat Ełcki Nowoczesne laptopy trafią do szkół
Powiat ełcki pozyskał grant na zakup czterdziestu nowoczesnych...
Prawa autorskie © dm.elk.pl 2015