Nietrzeźwy kierowca z zakazem prowadzenia pojazdów

Policjanci zatrzymali mężczyznę, który jechał autem mając 3 promile alkoholu w organizmie oraz aktywny zakaz prowadzenia pojazdów wszystkich kategorii. Najprawdopodobniej wcześniej uczestniczył też w kolizji w Grajewie. Teraz, zgodnie z obowiązującymi od 1 października 2023 roku przepisami, grozi mu kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat.

 

– Ełccy policjanci zostali poinformowani przez oficera dyżurnego grajewskiej policji o kolizji, do której doszło w Grajewie przy ulicy Ełckiej – relacjonuje nadkom. Agata Jonik z Komendy Powiatowej Policji w Ełku. – Ze zgłoszenia wynikało, że jeden z uczestników zdarzenia, kierujący samochodem osobowym marki Mazda odjechał z miejsca zdarzenia w kierunku Ełku. Chwilę później dzielnicowi z Prostek podczas patrolowania drogi K 16 zauważyli opisane auto i natychmiast zatrzymali je do kontroli drogowej.

 

Samochodem kierował 49-letni mieszkaniec Ełku. Policjanci wyczuli od niego intensywny zapach alkoholu, poza tym mężczyzna po wyjściu z auta chwiał się na nogach i miał problemy z utrzymaniem równowagi.

 

– Przeprowadzone badanie alkoholu wykazało 3 promile alkoholu w jego organizmie – mówi nadkom. Jonik. – Po sprawdzeniu w policyjnych systemach okazało się, że mężczyzna od lutego 2023 roku ma aktywny zakaz prowadzenia pojazdów wszystkich kategorii. Teraz, zgodnie z obowiązującymi od 1 października 2023 roku przepisami, grozi mu za to kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

25 − = 15

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

+ 36 = 43

Powiat Ełcki Mikołajkowy Autobus Radia 5
Starostwo Powiatowe w Ełku, jak co roku, uczestniczyło w akcji...
Powiat Ełcki Znamy mistrzów powiatu ełckiego w szachach szybkich
Maja Budnicka z Zespołu Szkół nr 5 im. Karola Brzostowskiego w...
Powiat Ełcki Podnieśli swoje kwalifikacje
Uroczyste zakończenie kwalifikacyjnych kursów zawodowych odbyło...
Powiat Ełcki Podpisanie umowy patronackiej
Dyrektor Zespołu Szkół nr 1 im. Jędrzeja Śniadeckiego w Ełku...
Prawa autorskie © dm.elk.pl 2015