Nietrzeźwy ojciec na przednim siedzeniu auta, bez fotelika i bez zapiętych, pasów wiózł swoją dwuletnią córkę.

Policjanci zatrzymali 22-letniego mężczyznę, który w miejscowości Stare Juchy jeździł samochodem mając ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie wraz  ze swoją dwuletnią córką, którą przewoził na przednim siedzeniu bez fotelika i bez zapiętych pasów bezpieczeństwa. Jak się okazało, mężczyzna nie posiada również prawa jazdy. 22-latek  został zatrzymany w policyjnym areszcie. Teraz za kierowanie autem pod wpływem alkoholu i narażenie dziecka na niebezpieczeństwo utraty życia lub zdrowia grozi mu kara 3 lat pozbawienia wolności. Mężczyzna odpowie również za kierowanie autem bez wymaganych uprawnień, za co grozi mu kara grzywny.

 

W niedzielę wieczorem do oficera dyżurnego zadzwonił mieszkaniec powiatu ełckiego, który poinformował, że na terenie miejscowości Stare Juchy, młody mężczyzna jeździ samochodem marki Hyundai będąc pod wpływem alkoholu. Miał on również przewozić autem swoją 2-letnią córkę.

 

Po przybyciu do Starych Juch na jednej z ulic, policjanci zauważyli zaparkowanego hyundaia. W pobliżu auta wylegitymowali młodego mężczyznę, którym okazał się kierowca auta – 22-letni mieszkaniec gminy Biała Piska. Przeprowadzone badanie stanu trzeźwości wykazało ponad 1,5 alkoholu w jego organizmie.

 

W rozmowie ze świadkami policjanci ustalili, że mężczyzna jeździł samochodem ze swoją dwuletnią córką, którą przewoził na przednim siedzeniu bez fotelika i bez  zapiętych pasów bezpieczeństwa. Dodatkowo policjanci ustalili, że mężczyzna nie posiadał również prawa jazdy. 22-latek trafił do policyjnego aresztu. Teraz za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości oraz narażenie dziecka na niebezpieczeństwo utraty życia lub zdrowia grozi mu kara 3 lat pozbawienia wolności. Mężczyzna odpowie również za kierowanie autem bez wymaganych uprawnień, za co grozi mu kara grzywny.

Możliwość komentowania jest wyłączona.

Powiat Ełcki Najlepsi uczniowie nagrodzeni
Uroczyste wręczenie stypendiów im. Jana Pawła II odbyło się we...
Powiat Ełcki W trosce o bezpieczeństwo mieszkańców powiatu
Przekazanie odblasków na potrzeby Komendy Powiatowej Policji w Ełku...
Powiat Ełcki Powiatowy Dzień Edukacji Narodowej
Powiatowe obchody Dnia Edukacji Narodowej odbyły się dziś, w...
Powiat Ełcki Nowa siedziba MOS-u
Podopieczni Międzyszkolnego Ośrodka Sportowego w Ełku mogą...
Prawa autorskie © dm.elk.pl 2015