Nietrzeźwy pieszy bez odblasków na środku drogi krajowej

18-latek pod wpływem alkoholu nocą poruszał się środkiem jezdni. Nie miał elementów odblaskowych, a w stosunku do policjantów, którzy chcieli mu pomóc dotrzeć do domu, zachowywał się wulgarnie i nie chciał podać swojego adresu. Trafił do policyjnego aresztu. Po wytrzeźwieniu został ukarany mandatami za popełnione wykroczenia.

 

– Na DK 65 między Stradunami a Oraczami, środkiem drogi szedł mężczyzna – mówi st. sierż. Agata Kulikowska de Nałęcz, Oficer Prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Ełku. -Nie miał na sobie żadnych elementów odblaskowych i był praktycznie niewidoczny dla kierowców. Mężczyzna wchodził przed nadjeżdżające pojazdy, stwarzając ogromne zagrożenie dla siebie i innych uczestników ruchu drogowego.

 

W rozmowie z interweniującymi policjantami młody mężczyzna nie widział nic niewłaściwego w swoim zachowaniu.

 

– Jego arogancję do bezpieczeństwa pewnie wzmocnił alkohol – mówi st. sierż. Agata Kulikowska de Nałęcz. – Mężczyzna był pod wyraźnym jego działaniem. Chwiał się na nogach i miał problemy z utrzymaniem równowagi. Dodatkowo mężczyzna był impulsywny i zareagował agresją w stosunku do policjantów, którzy chcieli zadbać o jego bezpieczeństwo. Nie powiedział jak się nazywa, ani gdzie mieszka.

 

Policjanci zatrzymali nietrzeźwego pieszego w policyjnym areszcie. Okazało się, że to 18-latek, który próbował dotrzeć do swojego domu po imprezie. Po wytrzeźwieniu młody mężczyzna został ukarany mandatami za brak wymaganych elementów odblaskowych, odmowę podania swoich danych policjantom i używanie słów wulgarnych.

Możliwość komentowania jest wyłączona.

Powiat Ełcki Dzieje się na drogach powiatu ełckiego (2/6)
Dziś prezentujemy drugą inwestycję drogową, która została...
Powiat Ełcki Dzieje się na drogach powiatu ełckiego (1/6)
Ponad 13 milionów złotych kosztowało 6 głównych inwestycji...
Powiat Ełcki Starostwo Powiatowe w Ełku zamknięte dla interesantów
W związku z szerzącą się pandemią koronawirusa Starostwo...
Powiat Ełcki Wydział Komunikacji zmienia zasady pracy
W związku z szerzącą się pandemią koronawirusa, od...
Prawa autorskie © dm.elk.pl 2015