Nietrzeźwy sternik zatrzymany na Jeziorze Ełckim

Policjanci interweniowali wobec nietrzeźwego 31-latka, który łodzią motorową pływał po Jeziorze Ełckim – miał 2 promile alkoholu. Mężczyzna pływał z dwoma osobami, które także spożywały alkohol. Grozi mu kara pozbawienia wolności do 2 lat.

 

– Podczas minionego weekendu policjanci interweniowali wobec nietrzeźwego mężczyzny, który pływał łodzią motorową na Jeziorze Ełckim -mówi st. sierż. Agata Kulikowska de Nałęcz, Oficer Prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Ełku. – 31-letni mieszkaniec Radomia miał 2 promile alkoholu w organizmie. Okazało się, że mężczyzna spożywał alkohol na łodzi. Podobnie jak dwie inne osoby, które z nim pływały.

 

Policjanci przypominają: Sternik, który ma powyżej 0,5 promila alkoholu w organizmie, odpowiada podobnie, jak nietrzeźwy kierowca samochodu. W tym przypadku grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.

 

– Apelujemy o rozwagę i bezwzględne przestrzeganie elementarnych zasad bezpieczeństwa. Pamiętajmy, by nie wchodzić do wody będąc pod wpływem alkoholu – mówi st. sierż. Agata Kulikowska de Nałęcz, Oficer Prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Ełku. – Przypominamy też, że pływanie żaglówkami, łódkami, kajakami czy rowerami wodnymi pod wpływem alkoholu jest karalne, ale przede wszystkim niebezpieczne zarówno dla nas samych, jak i innych osób wypoczywających nad wodą.

 

W 2019 roku na terenie powiatu ełckiego utonęło 6 osób. Jak wskazują policyjne ustalenia, znaczna część ofiar utonięć to osoby, które zanim znalazły się w wodzie piły alkohol. Woda to żywioł, który nie wybacza błędów. Zadbajmy o to, by w tym roku wakacje przebiegały bezpiecznie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

91 − = 86

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

87 − 84 =

Powiat Ełcki Przedłużenie terminu składania wniosków
W związku z pandemią koronawirusa Starostwo Powiatowe w Ełku...
Powiat Ełcki „Ekonomiak” wśród najlepszych w kraju
Uczniowie Zespołu Szkół nr 5 im. Karola Brzostowskiego w Ełku...
Powiat Ełcki O ełckiej oświacie z Ministrem Edukacji Narodowej
Szef resortu edukacji Dariusz Piontkowski spotkał się w Zespole...
Powiat Ełcki Internetowe spotkania Działaj Lokalnie
Ełckie Stowarzyszenie Aktywnych STOPA zaprasza na internetowe...
Prawa autorskie © dm.elk.pl 2015