Nietrzeźwy uczestnik kolizji

35-latka spowodowała kolizję na ul. Chopina w Ełku. Okazało się, że kierowca pojazdu, w który uderzyła kobieta, jest nietrzeźwy. Na szczęście nikt nie został poszkodowany i nie była potrzebna pomoc medyczna. Kobieta została ukarana mandatem. Mężczyzna odpowie za przestępstwo kierowania w stanie nietrzeźwości, które jest zagrożone karą do 2 lat pozbawienia wolności.

 

– 35-letnia kierująca mercedesem wykonując manewr skręcania uderzyła w przejeżdżającą mazdę – mówi st. sierż. Agata Kulikowska de Nałęcz, Oficer Prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Ełku. – Następnie mercedes uderzył jeszcze w zaparkowanego citroena. Po zdarzeniu kierowca mazdy przejechał kilkanaście metrów, zostawił swój samochód i oddalił się. Jednak został szybko zatrzymany przez policjantów.

 

Okazało się, że mężczyzna jest nietrzeźwy. Miał ponad promil alkoholu w organizmie, a za kierownicę auta usiadł nie mając uprawnień do kierowania.

 

– Na szczęście nikt w tym zdarzeniu nie ucierpiał i nie potrzebna była pomoc medyczna – mówi st. sierż. Agata Kulikowska de Nałęcz. – 35-latka za spowodowanie kolizji została ukarana mandatem karnym w wysokości 300 złotych. Natomiast nietrzeźwy 45-latek odpowie za kierowanie w stanie nietrzeźwości. Jest to przestępstwo zagrożone karą do 2 lat pozbawienia wolności. Niezależnie od orzeczonej kary, sąd obligatoryjnie orzeka świadczenie pieniężne w wysokości nie mniejszej niż 5 tysięcy złotych w przypadku osoby, która po raz pierwszy dopuściła się takiego czynu. Kiedy osoba po raz kolejny kieruje pojazdem w stanie nietrzeźwości świadczenie pieniężne jest nie mniejsze niż 10 tysięcy złotych.

 

Policjanci apelują! Nietrzeźwi kierujący to od lat jeden z ważniejszych problemów bezpieczeństwa ruchu drogowego w naszym kraju, stanowią bowiem potencjalne zagrożenie nie tylko dla siebie, ale i dla innych uczestników dróg.

 

Źródło: KPP Ełk

Możliwość komentowania jest wyłączona.

Powiat Ełcki Dzieje się na drogach powiatu ełckiego (4/6)
Czwartą inwestycją drogową, która została zrealizowana w...
Powiat Ełcki Darmowe zajęcia dla uczniów i nauczycieli
Rusza akcja darmowych zajęć online dla uczniów i nauczycieli....
Powiat Ełcki Dzieje się na drogach powiatu ełckiego (3/6)
Kolejną inwestycją drogową, która została zrealizowana w...
Powiat Ełcki Dzieje się na drogach powiatu ełckiego (2/6)
Dziś prezentujemy drugą inwestycję drogową, która została...
Prawa autorskie © dm.elk.pl 2015