NOWA ŚCIEŻKA ROWEROWA CHRUŚCIELE – BARANY W GMINIE EŁK

Gmina Ełk uzyskała dofinansowanie na kolejną inwestycję. Tym razem chodzi o realizację projektu „Budowa ścieżki rowerowej Chruściele – Barany”, współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Warmińsko-Mazurskiego na lata 2014-2020.

 

– Wybudujemy i oznakujemy prawie sześć kilometrów ścieżki rowerowej wzdłuż ciągu dróg gminnych i powiatowych na trasie pomiędzy miejscowościami Szarek, Chruściele i Barany – informuje Tomasz Osewski, Wójt Gminy Ełk.- Ta inwestycja zapewni bezpieczne przemieszczanie się turystów rowerowych na terenie naszej pięknej gminy, zwłaszcza tych, którzy chcą podziwiać krajobraz z chętnie odwiedzanej Bunelki. Ścieżka rowerowa przebiegać ma wzdłuż południowych brzegów jezior Szarek i Ełckiego, przecinać rzekę Ełk i ostatecznie przechodzić w ulicę Baranki w południowej części miasta Ełk.

 

Obecnie na terenie gminy Ełk nie ma zbyt wielu ścieżek rowerowych, a mieszkańcy i turyści korzystają z dróg publicznych, na których nie są wydzielone pasy dla rowerów, przez co ruch jest utrudniony i niebezpieczny.

 

– Zakres prac obejmuje: budowę nowych dróg rowerowych, poszerzenie istniejących jezdni o dodatkowe pasy rowerowe, budowę nowych nawierzchni jezdni gruntowych utwardzonych, a także organizację ruchu ze szczególnym uwzględnieniem ruchu rowerowego – dodaje Tomasz Osewski. – Ścieżka według naszych założeń ma powstać w przyszłym roku.

 

Wartość całej inwestycji to prawie 3,1 mln złotych, z czego wydatki kwalifikowalne 1,2 mln złotych, zaś dofinansowanie blisko 972 tys. złotych (80,99%).

Jedna odpowiedź do “NOWA ŚCIEŻKA ROWEROWA CHRUŚCIELE – BARANY W GMINIE EŁK”

 1. Rowerzystka napisał(a):

  Tamte drogi są mało uczęszczane, ruch właściwie tylko lokalny. Lepiej byłoby zbudować ścieżkę do Bartosz. Wielu rowerzystów jeździ tamtędy bardzo ruchliwą jezdnią, wąską i praktycznie bez pobocza. Tam jest po prostu niebezpiecznie. Ścieżka istniejąca kończy się, w zasadzie urywa się w bardzo niebezpiecznym miejscu a dalej trzeba z duszą na ramieniu pokonać około kilometra wśród pędzących samochodów, zanim skręci się w drogę do Rożyńska.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

+ 80 = 89

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

39 − = 33

 • „CAŁY EŁK TO NASZE WSPÓLNE DOBRO! ZA POPARCIE DZIĘKUJĘ, TO MIŁE – NADAL POZOSTAJĘ NIEZALEŻNYM”: Dan

  W. TVP Olsztyn oficjalnie podano że kandydatem Pi ...

 • XI MAZURSKIE ZAWODY BALONOWE – EŁK 2018: mamoń

  Na czym polegają zawody balonowe? pytam się. Kto ...

 • WIDEO – EŁK W OCZEKIWANIU NA BALONY: Anonim

  Ale syf! Nauczcie sie nagrywać! ...

 • „CAŁY EŁK TO NASZE WSPÓLNE DOBRO! ZA POPARCIE DZIĘKUJĘ, TO MIŁE – NADAL POZOSTAJĘ NIEZALEŻNYM”: Jan

  Chytry dwa razy traci. A chciał być u Pana Marka ...

 • Wójt Gminy Ełk Tomasz Osewski z absolutorium: Sa

  Czy też serdecznie pozdrowić sołtysa s Chuście ...

 • Prawa autorskie © dm.elk.pl 2015