Nowe grupy przedszkolne i żłobkowe, więcej miejsca w szkole – ruszyła rozbudowa ełckiej „Piątki”
Materiał video

Ruszyła rozbudowa budynku Szkoły Podstawowej nr 5 w Ełku przy ul. M. M. Kolbego wraz z przebudową fragmentów istniejącego budynku na poziomie wszystkich czterech kondygnacji. W nowej części powstaną sale lekcyjne oraz językowe dla prawie 500 uczniów szkoły podstawowej. Oprócz tego na parterze znajdzie się przedszkole dla 150 dzieci w 6 grupach oraz żłobek z czterema grupami i miejscem dla 100 najmłodszych ełczan. Ełcka „Piątka” będzie miała też nową świetlicę, stołówkę oraz aulę.

 

– Jest to duża inwestycja oświatowa. Powiedziałbym, że największa inwestycja oświatowa, która będzie realizowana w najbliższym czasie – mówi Tomasz Andrukiewicz, prezydent Ełku.

 

 

Nowy blok szkolny, przedszkolny i żłobkowy przylegać będzie do istniejącego już budynku szkoły od strony zachodniej i zostanie funkcjonalnie z nim połączony na poziomie wszystkich kondygnacji. Wjazd główny wraz z głównym wejściem pieszym zapanowano od strony ul. Św. Wojciecha. Po stronie zachodniej projektowanego budynku przewidziano ciąg pieszo-jezdny, który będzie jednocześnie pełnić funkcję drogi przeciwpożarowej i drogi dojazdowej do zaplecza kuchennego. Teren pomiędzy projektowanym a istniejącym budynkiem będzie pełnił funkcję dziedzińca wewnętrznego z nasadzeniami zieleni i ciągami pieszymi.

 

 

Koszt inwestycji to prawie 20 mln zł. Pieniądze pochodzą ze środków własnych miasta Ełku. Planowany termin zakończenia prac to trzeci kwartał 2021 roku.

 

em

Możliwość komentowania jest wyłączona.

Powiat Ełcki Dzieje się na drogach powiatu ełckiego (2/6)
Dziś prezentujemy drugą inwestycję drogową, która została...
Powiat Ełcki Dzieje się na drogach powiatu ełckiego (1/6)
Ponad 13 milionów złotych kosztowało 6 głównych inwestycji...
Powiat Ełcki Starostwo Powiatowe w Ełku zamknięte dla interesantów
W związku z szerzącą się pandemią koronawirusa Starostwo...
Powiat Ełcki Wydział Komunikacji zmienia zasady pracy
W związku z szerzącą się pandemią koronawirusa, od...
Prawa autorskie © dm.elk.pl 2015