Nowe miejsca w „Lawendowym Zakątku”

Środowiskowy Dom Samopomocy „Lawendowy Zakątek” w Ełku zwiększył liczbę miejsc. Aktualnie liczba miejsc w placówce wynosi 45 miejsc dziennych i 4 miejsca całodobowe.

 

Wojewoda Warmińsko-Mazurski na wniosek Prezydenta Miasta Ełku zwiększył liczbę miejsc w Środowiskowym Domu Samopomocy „Lawendowy Zakątek” w Ełku. Od 1 października przybyło ich 7 i aktualnie z opieki dziennej ośrodka może korzystać 45 osób, a z całodobowej 4 osoby.

 

Zadaniami ŚDS są m.in.: prowadzenie zajęć terapeutycznych odpowiednich do możliwości oraz zainteresowań i preferencji indywidualnych uczestników; uczestnicy i ich rodziny otrzymują pomoc i wsparcie w zakresie rozwiązywania problemów zdrowotnych i problemów występujących w życiu rodzinnym – pomocą służą: psycholog, pracownik socjalny, terapeuci i opiekunowie; w razie potrzeb korzystają z pobytu całodobowego, który jest krótkoterminowym działaniem pomocowym dla uczestników Domu.

 

Środowiskowy Dom Samopomocy Lawendowy Zakątek mieści się przy ul. Kościuszki 28B w Ełku. Ośrodek przeznaczony jest dla osób z chorobami psychicznymi, chorobą Alzheimera, autyzmem, niepełnosprawnością intelektualną oraz innymi zaburzeniami psychicznymi. Swoje usługi „Lawendowy Zakątek” realizuje poprzez: terapię, rehabilitację oraz specjalistyczne poradnictwo w ramach indywidualnych lub zespołowych treningów samoobsługi i umiejętności społecznych.

 

Placówka posiada samochód do przewozu osób niepełnosprawnych, w tym do przewozu osób poruszających się na wózkach inwalidzkich. W godzinach pracy ośrodka, 7 – 15.30, uczestnicy mają zapewnione mają II-gie śniadanie przygotowane w ramach treningu kulinarnego oraz gorący posiłek. Spędzają wolny czas zgodnie z ich potrzebami, możliwościami, zainteresowaniami. Integrują się ze środowiskiem lokalnym.

 

Kontakt:
Środowiskowy Dom Samopomocy, ul. Kościuszki 28B, 19-300 Ełk
Lucyna Kryłowicz Dyrektor ŚDS
Tel. 87 732 67 55; email: l.krylowicz@lawendowy.elk.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

+ 77 = 83

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

− 2 = 3

Powiat Ełcki Starostwo Powiatowe w Ełku zamknięte dla interesantów
W związku z szerzącą się pandemią koronawirusa Starostwo...
Powiat Ełcki Wydział Komunikacji zmienia zasady pracy
W związku z szerzącą się pandemią koronawirusa, od...
Powiat Ełcki Nagrody ,,Ełcki Bocian 2020” wręczone
Już po raz piętnasty odbyło się wręczenie nagród i wyróżnień...
Powiat Ełcki Wystawa „Karol Wojtyła. Narodziny”
Zapraszamy do obejrzenia wystawy dokumentującej życie Karola...
Prawa autorskie © dm.elk.pl 2015