NOWE ŚCIEŻKI ROWEROWE NAD RZEKĄ EŁK

Zakończyła się kolejna miejska inwestycja w ramach projektu „Rozbudowa ścieżek rowerowych nad rzeką Ełk wraz z infrastrukturą towarzyszącą w Ełku”. W ramach prac powstał m.in. bezpieczny most oraz ścieżki rowerowe. 

 

 

Przebudowano odcinek  ścieżki rowerowej w obrębie plaży miejskiej przy ul. Parkowej. Prace polegały m.in. na: modernizacji ścieżek rowerowych – wykonaniu nawierzchni asfaltowej, stworzeniu miejsc do obsługi rowerów (komplety do naprawy rowerów, stoły z ławkami oraz stojaki na rowery) oraz zainstalowaniu oświetlenia LED.

 

 

Przebudowano także  odcinek ścieżki pieszo – rowerowej w ramach realizacji V etapu budowy Parku Kopernika (przy ul. Parkowej). Inwestycją objęty był odcinek od zielonego mostku przy ujściu rzeki Ełk, wzdłuż części sportowo – rekreacyjnej Parku Kopernika aż do Centrum Edukacji Ekologicznej. Wymieniono  nawierzchnię ścieżki pieszo – rowerowej na asfaltową, zamontowano ławki parkowe i stojaki na rowery oraz  oświetlenie LED a także nasadzone zostały drzewa, krzewy, trawy ozdobne oraz byliny.

 

 

Przebudowano także  kładkę na rzece Ełk (zielony mostek). Prace polegały na usunięciu starej i zamontowaniu nowej kładki. Powstały także strefy  do odpoczynku wyposażone m.in. w murki parkowe z okładzinami granitowymi, drewniane ławy do siedzenia, donice z zielenią wkomponowane w murki, a także pozostałe elementy małej architektury. Tu także zainstalowano oświetlenie LED a teren zagospodarowano zielenią.

 

 

Pozyskane środki z UE – ponad 4,4 mln zł.

Środki pochodzą z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Warmińsko – Mazurskiego na lata 2014 – 2020.

 

 

 

 

 

 

7 odpowiedzi na “NOWE ŚCIEŻKI ROWEROWE NAD RZEKĄ EŁK”

 1. Cyklista pisze:

  Przestańcie Państwo się podniecać tym co jest.
  Czy przybyło ścieżek na promenadzie chyba nie tylko odnowiono stare ( fragment)!Tego co projektuje ścieżki rowerowe w Ełku pogonił bym na cztery wiatry ! Zero logicznego myślenia i skomunikowania chociaż części ze sobą. Ale jak to robi pewnie osoba która nie ma pojęcia o rowerowym ABC.
  Ale Kiełbasa Wyborcza musi być !

 2. atrr pisze:

  To jakas porazka, zlikwidowac drewniany zielony most w kwietniu. I niech piesi, rowerzysci cisna sie waskim przejsciem na WP az do pazdziernika. Zamiast w ostatnim etapie zdemontowac mostek. Kielbasa wyborcza te chodniki byly w dobrym stanie, ale najlatwiej zrobic chodnik, a miejsc w miejskim zlobku jak brakowalo tak brakuje dalej.

 3. Ania pisze:

  A mi sie podoba, byłam na spacerze z dziećmi,miło i ładnie. Brawo i proszę o więcej.

 4. potogówno pisze:

  kon
  sTy
  tuc
  Ja

 5. Marriu pisze:

  „Ścieżki rowerowe” to nieistniejące w kodeksie drogowym pojęcie, które służy głównie kierowcom i policjantom do przeganiania rowerzystów i kolarzy z jezdni na drogi, którymi oni nie chcą jeździć. Jak się komuś nie podoba tłok w mieście, niech jedzie obwodnicą. 1. Promenada ełcka to największa porażka komunikacyjna miasta. Twarde kostki betonowe, które sprawiają, że jazda na rowerze ma tyle wspólnego z przyjemnością co bieganie po żwirowej drodze, nadaje się co najwyżej do rowerów górskich. 2. Usytuowanie drogi dla rowerów nad samym jeziorem w miejscu, w którym piesi chcą spokojnie pospacerować, wędkarze połowić ryby, rolkarze pojeździć na rolkach a właściciele psów czasem poluzować im dłużej smycz jest wredną prowokacją, żeby skłócić jak największą liczbę osób. Ani to jazda ani to spacer. To porażka. Włodarzy odsyłam do Giżycka: 6 metrów szerokości w sumie: oddzielny chodnik, oddzielny odcinek spacerowy dla plażowiczów i oddzielna droga dla rowerów… To jest nadbrzeże jeziora.

 6. echopotogówna pisze:

  @potogówno:
  De
  sTy
  lac
  Ja

 7. Julka pisze:

  Uwielbiam jazdę na rowerze i za każdą jestem P.Prezydentowi b.b. wdzięczna. Dziękuję P. Prezydencie !!!

Powiat Ełcki Szczepienia przeciw COVID-19
Szczepienie przeciw COVID-19 zmniejsza ryzyko zachorowania, a w...
Powiat Ełcki Wspólna wideokonferencja
Wideokonferencja dla partnerów projektu pn. „Połączenie...
Powiat Ełcki Wesołych Świąt
Wesołych Świąt i Szczęśliwego Nowego...
Powiat Ełcki Samorządowcy dwóch województw poparli budowę drogi S16
Wczoraj w Osowcu samorządowcy z województw warmińsko-mazurskiego...
Prawa autorskie © dm.elk.pl 2015