Nowoczesne centrum obróbkowe w ełckim CKPiU

Dobiega końca realizacja projektu „Doposażenie Centrum Kształcenia Praktycznego i Ustawicznego w Ełku w nowoczesne centrum obróbkowe”, w ramach którego zakupione zostały obrabiarki konwencjonalne oraz sterowane numerycznie wraz z niezbędnym wyposażeniem i oprogramowaniem.

 

Obrabiarki pozwolą przede wszystkim na uatrakcyjnienie oferty edukacyjnej ełckiego CKPiU. Dotyczy to form kształcenia ustawicznego, takich jak kwalifikacyjne kursy zawodowe, szkolenia i kursy zawodowe branży mechanicznej. Z urządzeń skorzystają kursanci szkolący się w zawodach: operator obrabiarek skrawających, mechanik monter maszyn i urządzeń oraz ślusarz ze specjalizacją i obsługą obrabiarki CNC.

 

Organizacja kształcenia praktycznego przebiegać będzie w warunkach, które odzwierciedlają naturalne warunki pracy właściwe dla branży mechanicznej. To pozwoli zawiązać współpracę z kolejnymi pracodawcami, którzy poszukują pracowników właśnie tej branży.

 

– Z doposażenia skorzystają również nauczyciele. Będą mogli doskonalić się zawodowo w zakresie obsługi obrabiarek CNC, co pozwoli na prowadzenie zajęć w oparciu o zaktualizowaną wiedzę popartą praktyką – mówi Dyrektor CKPiU Marta Obrycka.

 

Ponadto doposażenie w postaci nowoczesnych obrabiarek służyć będzie młodzieży uczącej się w szkołach zawodowych Powiatu Ełckiego, które współpracują z Centrum w zakresie organizacji praktycznej nauki zawodu. Sama oferta edukacyjna szkół zawodowych stanie się bogatsza o nowe zawody branży mechanicznej.

 

– Zmodyfikowane programy nauczania pozwolą uczniom zdobywać dodatkowe kwalifikacje i certyfikaty już w trakcie nauki. Zwiększy się atrakcyjność naszych placówek jednocześnie zapewniając wykwalifikowanych pracowników w poszukiwanych zawodach na terenie Powiatu Ełckiego – mówi Starosta Ełcki Marek Chojnowski.

 

Wartość realizowanego projektu to ponad 840 tys. zł, z czego unijne dofinansowanie wyniosło prawie 700 tys. zł.

 

Źródło: Starostwo Powiatowe w Ełku

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

− 4 = 5

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

2 + 5 =

Powiat Ełcki Ogólnopolska akcja edukacyjna ,,Senior na drodze – pamiętaj o bezpieczeństwie”
Serdecznie zapraszamy wszystkie osoby starsze na spotkanie z...
Powiat Ełcki ,,Kangur Matematyczny”
Uroczyste podsumowanie XXVIII edycji Międzynarodowego Konkursu...
Powiat Ełcki VI Przegląd Twórczości Ludowej Osób Niepełnosprawnych
VI Przegląd  Twórczości Ludowej Osób Niepełnosprawnych „W...
Powiat Ełcki X Wyścigi Smoczych Łodzi za nami
Straż Pożarna w Ełku, Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji...
Prawa autorskie © dm.elk.pl 2015