Nowoczesne centrum obróbkowe w ełckim CKPiU

Dobiega końca realizacja projektu „Doposażenie Centrum Kształcenia Praktycznego i Ustawicznego w Ełku w nowoczesne centrum obróbkowe”, w ramach którego zakupione zostały obrabiarki konwencjonalne oraz sterowane numerycznie wraz z niezbędnym wyposażeniem i oprogramowaniem.

 

Obrabiarki pozwolą przede wszystkim na uatrakcyjnienie oferty edukacyjnej ełckiego CKPiU. Dotyczy to form kształcenia ustawicznego, takich jak kwalifikacyjne kursy zawodowe, szkolenia i kursy zawodowe branży mechanicznej. Z urządzeń skorzystają kursanci szkolący się w zawodach: operator obrabiarek skrawających, mechanik monter maszyn i urządzeń oraz ślusarz ze specjalizacją i obsługą obrabiarki CNC.

 

Organizacja kształcenia praktycznego przebiegać będzie w warunkach, które odzwierciedlają naturalne warunki pracy właściwe dla branży mechanicznej. To pozwoli zawiązać współpracę z kolejnymi pracodawcami, którzy poszukują pracowników właśnie tej branży.

 

– Z doposażenia skorzystają również nauczyciele. Będą mogli doskonalić się zawodowo w zakresie obsługi obrabiarek CNC, co pozwoli na prowadzenie zajęć w oparciu o zaktualizowaną wiedzę popartą praktyką – mówi Dyrektor CKPiU Marta Obrycka.

 

Ponadto doposażenie w postaci nowoczesnych obrabiarek służyć będzie młodzieży uczącej się w szkołach zawodowych Powiatu Ełckiego, które współpracują z Centrum w zakresie organizacji praktycznej nauki zawodu. Sama oferta edukacyjna szkół zawodowych stanie się bogatsza o nowe zawody branży mechanicznej.

 

– Zmodyfikowane programy nauczania pozwolą uczniom zdobywać dodatkowe kwalifikacje i certyfikaty już w trakcie nauki. Zwiększy się atrakcyjność naszych placówek jednocześnie zapewniając wykwalifikowanych pracowników w poszukiwanych zawodach na terenie Powiatu Ełckiego – mówi Starosta Ełcki Marek Chojnowski.

 

Wartość realizowanego projektu to ponad 840 tys. zł, z czego unijne dofinansowanie wyniosło prawie 700 tys. zł.

 

Źródło: Starostwo Powiatowe w Ełku

Możliwość komentowania jest wyłączona.

Powiat Ełcki Szczepienia przeciw COVID-19
Szczepienie przeciw COVID-19 zmniejsza ryzyko zachorowania, a w...
Powiat Ełcki Wspólna wideokonferencja
Wideokonferencja dla partnerów projektu pn. „Połączenie...
Powiat Ełcki Wesołych Świąt
Wesołych Świąt i Szczęśliwego Nowego...
Powiat Ełcki Samorządowcy dwóch województw poparli budowę drogi S16
Wczoraj w Osowcu samorządowcy z województw warmińsko-mazurskiego...
Prawa autorskie © dm.elk.pl 2015