Nowy kierunek na uniwersytecie. W Ełku rusza bezpieczeństwo wewnętrzne. - Wiadomości Fakty Wydarzenia Ełk | dm.elk.pl | Wiadomości Fakty Wydarzenia Ełk | dm.elk.pl
Nowy kierunek na uniwersytecie. W Ełku rusza bezpieczeństwo wewnętrzne.

Wydział Nauk Technicznych i Społecznych w Ełku Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie poszerza swoją ofertę edukacyjną. Wraz ze studentami „Administracji” oraz „Geodezji i kartografii” po wakacjach nowy rok akademicki zainaugurują żacy z kierunku „Bezpieczeństwo wewnętrzne”. To kolejna propozycja studiowania dla osób dorosłych, które egzamin dojrzałości zdawały w systemie tzw. „starej matury”.

 

– Uzyskaliśmy uprawnienia do prowadzenia studiów I stopnia, czyli licencjackich, na kierunku „Bezpieczeństwo wewnętrzne” – mówi dr Jacek Mrozek, kierownik katedry Wydziału Nauk Technicznych i Społecznych w Ełku Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie. – W związku z tym w naszej ofercie edukacyjnej na przyszły rok akademicki, czyli 2018/2019, wprowadzamy dodatkowy kierunek. Rekrutację będziemy prowadzili łączni z innymi: administracją, studia licencjackie oraz geodezją i kartografią, studia inżynierskie, od początku czerwca do początku lipca. Ze szczegółowym harmonogramem można zapoznać się na naszej stronie internetowej. Niewątpliwym atutem jest fakt, że studiowanie na wspomnianych kierunkach w formie stacjonarnej jest bezpłatne. Z tej propozycji mogą skorzystać zarówno dorośli w wieku 30+, jak i młodzież tuż po egzaminie maturalnym.

 

Nabór na kierunek bezpieczeństwo wewnętrzne prowadzony będzie na studia I stopnia w systemie: stacjonarnym (dziennym), wieczorowym, niestacjonarnym (zaocznym). Studia mają charakter interdyscyplinarny i łączą przygotowanie z dziedziny nauk: prawnych, administracyjnych, ekonomicznych, humanistycznych, a także zarządzania z przygotowaniem w zakresie organizacji i funkcjonowania administracji publicznej w Polsce.

 

Studia na kierunku „Bezpieczeństwo wewnętrzne” dedykowane są m.in. dla już pracujących funkcjonariuszy służb mundurowych, np.: wojska, policji, straży pożarnej, straży miejskiej, straży leśnej.

 

– Dedykujemy je również dla absolwentów Liceów Mundurowych, których mamy w Ełku dwa – dodaje dr Mrozek. – Licea Mundurowe są również w okolicznych powiatach Orzyszu, Olecku, Augustowie i Grajewie. Ich absolwenci też będą mile widziani, jeśli zdecydują się kontynuować u nas swoją edukację. Pracownikom służb mundurowych studia te mogą pomóc w zdobyciu wyższych stopni oficerskich, kandydatom natomiast dostać się do służy.

 

Studenci tego kierunku zdobędą niezbędną wiedzę ogólną na temat funkcjonowania państwa, prawa i społeczeństwa oraz wiedzę specjalistyczną min. w zakresie zwalczania terroryzmu, ochrony mienia, obiektów i obszarów, kryminologii i kryminalistyki, którą powinni dysponować wykwalifikowani funkcjonariusze publiczni zdolni do prowadzenia spraw państwa i ochrony obywateli w stanach zagrożeń. Absolwenci będą przygotowani do pracy w administracji publicznej z ukierunkowaniem na jednostki organizacyjne służb państwowych i samorządowych odpowiedzialnych za bezpieczeństwo wewnętrzne w zakresie zwalczania terroryzmu, ochrony osób i mienia, kryminologii i kryminalistyki.

 

Aktualnie w Ełku dostępne są bezpłatnie dwa kierunki kształcenia stacjonarne I stopnia: Administracja oraz Geodezja i Kartografia

 

em

Możliwość komentowania jest wyłączona.

 • SPOTKAJMY SIĘ W EŁKU – ROBERT BIEDROŃ: Stanislaw

  Mamy jednego pisiora więcej, prawda panie prezio. ...

 • NOWA ŚCIEŻKA ROWEROWA NAD JEZIOREM EŁCKIM – ZAMKOWA – CHRUŚCIELE: Wyborca

  Oficjalnym kandydatem PiS na prezydenta Ełku w wy ...

 • PODPISANO UMOWĘ NA PROJEKT I BUDOWĘ OSTATNIEGO ODCINKA DROGI S61: Janusz

  Na stronie PIS oficjalnie podano że kandydatem P ...

 • „WŁĄCZ DEMOKRACJĘ” – KSIĄŻKA DLA KACZYŃSKIEGO. ROBERT BIEDROŃ W EŁKU: Hubert

  Pan Biedroń przypomniał że mamy piękne mądre ...

 • SPOTKAJMY SIĘ W EŁKU – ROBERT BIEDROŃ: Alina Elk

  Biedron otworzył nam kobietom ełckim oczy. Kobie ...

 • Prawa autorskie © dm.elk.pl 2015