Nowy kierunek na uniwersytecie. W Ełku rusza bezpieczeństwo wewnętrzne.

Wydział Nauk Technicznych i Społecznych w Ełku Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie poszerza swoją ofertę edukacyjną. Wraz ze studentami „Administracji” oraz „Geodezji i kartografii” po wakacjach nowy rok akademicki zainaugurują żacy z kierunku „Bezpieczeństwo wewnętrzne”. To kolejna propozycja studiowania dla osób dorosłych, które egzamin dojrzałości zdawały w systemie tzw. „starej matury”.

 

– Uzyskaliśmy uprawnienia do prowadzenia studiów I stopnia, czyli licencjackich, na kierunku „Bezpieczeństwo wewnętrzne” – mówi dr Jacek Mrozek, kierownik katedry Wydziału Nauk Technicznych i Społecznych w Ełku Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie. – W związku z tym w naszej ofercie edukacyjnej na przyszły rok akademicki, czyli 2018/2019, wprowadzamy dodatkowy kierunek. Rekrutację będziemy prowadzili łączni z innymi: administracją, studia licencjackie oraz geodezją i kartografią, studia inżynierskie, od początku czerwca do początku lipca. Ze szczegółowym harmonogramem można zapoznać się na naszej stronie internetowej. Niewątpliwym atutem jest fakt, że studiowanie na wspomnianych kierunkach w formie stacjonarnej jest bezpłatne. Z tej propozycji mogą skorzystać zarówno dorośli w wieku 30+, jak i młodzież tuż po egzaminie maturalnym.

 

Nabór na kierunek bezpieczeństwo wewnętrzne prowadzony będzie na studia I stopnia w systemie: stacjonarnym (dziennym), wieczorowym, niestacjonarnym (zaocznym). Studia mają charakter interdyscyplinarny i łączą przygotowanie z dziedziny nauk: prawnych, administracyjnych, ekonomicznych, humanistycznych, a także zarządzania z przygotowaniem w zakresie organizacji i funkcjonowania administracji publicznej w Polsce.

 

Studia na kierunku „Bezpieczeństwo wewnętrzne” dedykowane są m.in. dla już pracujących funkcjonariuszy służb mundurowych, np.: wojska, policji, straży pożarnej, straży miejskiej, straży leśnej.

 

– Dedykujemy je również dla absolwentów Liceów Mundurowych, których mamy w Ełku dwa – dodaje dr Mrozek. – Licea Mundurowe są również w okolicznych powiatach Orzyszu, Olecku, Augustowie i Grajewie. Ich absolwenci też będą mile widziani, jeśli zdecydują się kontynuować u nas swoją edukację. Pracownikom służb mundurowych studia te mogą pomóc w zdobyciu wyższych stopni oficerskich, kandydatom natomiast dostać się do służy.

 

Studenci tego kierunku zdobędą niezbędną wiedzę ogólną na temat funkcjonowania państwa, prawa i społeczeństwa oraz wiedzę specjalistyczną min. w zakresie zwalczania terroryzmu, ochrony mienia, obiektów i obszarów, kryminologii i kryminalistyki, którą powinni dysponować wykwalifikowani funkcjonariusze publiczni zdolni do prowadzenia spraw państwa i ochrony obywateli w stanach zagrożeń. Absolwenci będą przygotowani do pracy w administracji publicznej z ukierunkowaniem na jednostki organizacyjne służb państwowych i samorządowych odpowiedzialnych za bezpieczeństwo wewnętrzne w zakresie zwalczania terroryzmu, ochrony osób i mienia, kryminologii i kryminalistyki.

 

Aktualnie w Ełku dostępne są bezpłatnie dwa kierunki kształcenia stacjonarne I stopnia: Administracja oraz Geodezja i Kartografia

 

em

Możliwość komentowania jest wyłączona.

Powiat Ełcki Ogólnopolska akcja edukacyjna ,,Senior na drodze – pamiętaj o bezpieczeństwie”
Serdecznie zapraszamy wszystkie osoby starsze na spotkanie z...
Powiat Ełcki ,,Kangur Matematyczny”
Uroczyste podsumowanie XXVIII edycji Międzynarodowego Konkursu...
Powiat Ełcki VI Przegląd Twórczości Ludowej Osób Niepełnosprawnych
VI Przegląd  Twórczości Ludowej Osób Niepełnosprawnych „W...
Powiat Ełcki X Wyścigi Smoczych Łodzi za nami
Straż Pożarna w Ełku, Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji...
Prawa autorskie © dm.elk.pl 2015