Nowy odcinek Via Baltica oddany do użytku

We wtorek 13 sierpnia oficjalnie oddano do użytku odcinek drogi ekspresowej S61 na trasie Szczuczyn – Ełk PD (Zdunki). Otwarte 23 kilometry trasy Via Baltica skróci to dojazdu do centralnej części Polski, a jakość i bezpieczeństwo podróży poprawi się.

 

– Kiedy pojawił się pomysł realizacji przedsięwzięcia pod nazwą Via Baltica wiele osób wątpiło w jego powodzenie – mówi Tomasz Andrukiewicz, prezydent Ełku. – Później, kiedy kolejne odcinki oddawano do użytku, liczba niedowiarków malała, ale wciąż wątpiono w sukces. Otwarcie nowo wybudowanego odcinka drogi ekspresowej S61 Szczuczyn – Zdunki to dobra wiadomość nie tylko dla wszystkich ełczan, ale także dla całego regionu. Wszyscy chcemy jeździć szybciej, bezpieczniej i wygodniej. Z najbardziej wykluczonego komunikacyjnie regionu Unii Europejskiej stajemy się ważnym węzłem drogowym i kolejowym, dzięki powstającej Rail Baltica.

 

W ramach budowy Via Baltica na odcinku Ełk Południe (Zdunki) – Wysokie powstanie również łącznik w ciągu przyszłej S16 (wylot na Olsztyn) i węzeł Ełk Wschód (Bojar) na połączeniu z S61 (Via Baltica). Przewidywany termin zakończenia to II kwartał przyszłego roku.

 

Fot.: UM Ełku

2 odpowiedzi na “Nowy odcinek Via Baltica oddany do użytku”

  1. Dobry Duch Miasta pisze:

    A na mapach Google Maps nadal Dk 65 i aktualizacja z 2017 roku.
    Oto Polska właśnie !

  2. Miejscowy pisze:

    Kosa to. „pierwszy budowniczy” autostrad w Polsce pcha się zawsze przed wszystkich. Zapomina zawszejednak dodać że 390 mln dołożyła do tej drogi Unia, tak ta przeklęta przez pisuarów. I że początek wraz z dokumentacją powstał za czasów PO I PSL.
    .

Powiat Ełcki Mikołajkowy Autobus Radia 5
Starostwo Powiatowe w Ełku, jak co roku, uczestniczyło w akcji...
Powiat Ełcki Znamy mistrzów powiatu ełckiego w szachach szybkich
Maja Budnicka z Zespołu Szkół nr 5 im. Karola Brzostowskiego w...
Powiat Ełcki Podnieśli swoje kwalifikacje
Uroczyste zakończenie kwalifikacyjnych kursów zawodowych odbyło...
Powiat Ełcki Podpisanie umowy patronackiej
Dyrektor Zespołu Szkół nr 1 im. Jędrzeja Śniadeckiego w Ełku...
Prawa autorskie © dm.elk.pl 2015