„NOWY, ZIELONY MOSTEK” – KOLEJNY ETAP MODERNIZACJI

Trwają prace związane z obsadzeniem, montażem i doposażeniem „nowego, zielonego mostka”. Jak poinformowali nas wczoraj przed południem pracownicy firmy Top Kop, w następnym tygodniu przyjadą metalowe elementy zabezpieczające mostek ( barierki). Zabezpieczenia zamontowane zostaną w oznaczonych już miejscach. Mostek będzie nareszcie bezpieczny! Czy nie to jest najważniejsze? Reszta to kwestia gustu  – mówią!

 

 

– Stary mostek był niebezpieczny? Mieszkańcy się martwią,  tęsknią za starym…

– Bardzo! Mówiąc wprost, nie wiem dlaczego tak długo czekali z rozebraniem! – mówił w rozmowie z nami pan Krzysztof Świtaj, kierownik prac.

– Teraz będzie bezpiecznie?

– Oczywiście!

 

Mostek łączący Plac Jana Pawła II z ul. Żeromskiego z Placem Katedralnym musiał zostać rozebrany, ponieważ był w fatalnym stanie technicznym.

– Uszkodzone było nie tylko zbrojenie, były widoczne już dziury w nawierzchni, nie wolno było tego zignorować bo tragedia byłaby nieunikniona – dodają pracownicy TOP KOP, firmy montującej nowy mostek.

 

 

 

 

 

Źródło dofinansowania: Regionalny Program Operacyjny Województwa Warmińsko – Mazurskiego na lata 2014 – 2020.

16 odpowiedzi na “„NOWY, ZIELONY MOSTEK” – KOLEJNY ETAP MODERNIZACJI”

 1. Anonim napisał(a):

  Widziałem ten plan już wcześniej, za dużo nie zmieni. Takie grube rury na taki zielony kolor to jest błąd. Trudno nowożeńcy nie będą robić tam zdjęć ale chociaż kolor zmieńcie bo te nawiązanie do starego mostu to pomyłka.

 2. Ełczanin napisał(a):

  Całkowicie się zgadzam z przedmówcą, to jest tragedia i nic już mu nie pomoże, toporna konstrukcja i kolor wyzywający nie wtapiający się w otoczenie, PORAŻKA !

 3. Mieszkaniec napisał(a):

  Na to się nie da patrzeć.Kto mógł coś tak odstaszajacego zaprojektować.Panie Prezydencie gdzie Pan jest i dlaczego noe reaguje na komentarze mieszkańców.Nie wiem czy znajdzie się ktoś kto powie ze mu się to podoba.

 4. yeyi napisał(a):

  Ktoś zaprojektował, inny zatwierdził. Masakra ! Bezpieczny ? Może i tak ale miał być ładny ! Stalowy most kolejowy ! Wrrr….

 5. Pączek napisał(a):

  Ten most to porażka, kolor odstrasza. grube rury, strzał w kolano, i teraz będą nam mówić że ze względu bezpieczeństwa taki musi być. Ten przy Chińczyku jest fajny.

 6. Jakoś żółta rura gazowa napisał(a):

  nad rzeką, niedaleko, w bardzo widocznym miejscu – nikomu nie przeszkadza… To dopiero PASUJE do otoczenia! Śmieją się, że to taka ełcka tęcza tolerancji.

 7. Ełczanin napisał(a):

  Porażka !!!

 8. Też mieszkaniec napisał(a):

  Czy są lepsze projekty? Czy były?

 9. Anonim napisał(a):

  co za kretyn takie coś wymyslił

 10. Ełczanka napisał(a):

  Most jest krótko mówiąc PASKUDNY. W porównaniu do starego drewnianego i romantycznego, nowy odstrasza. Nie pasuje do klimatu parku, porażka…

 11. Asia napisał(a):

  Jeżeli prezio postanowił że gruba rura to wy mu rury nie ścieniajcie. On wie najlepiej jest nieomylny. Kładka to potwór.

 12. Podpis napisał(a):

  Wygląda to to jak miniaturowy wiadukt kolejowy z przewymiarowanych rur. Po prostu paskudztwo. Czy naprawdę nikt nie ocenia walorów estetycznych projektowanych obiektów, tylko cena jest ważna? Po drugiej stronie mostu jest bardzo ładna konstrukcja, a więc się da jak się chce… Czemu zatem tu się nie chciało ??? A może dla pana Andrukiewicza się podobał ten potworek ?? Podobno o gustach się nie dyskutuje, gusta się ma. Albo i nie…

 13. Jean napisał(a):

  Lipa, aż oczy bolą 🙁

 14. Janusz napisał(a):

  Tylko w lipcu oddano do użytku Suwałkach nowa fabrykę płyt wiorowychi położono kamień węgielny pod fabrykę mebli Forte. Po osiągnięciu pełnej mocy przerobowej oba zakłady zatrudnią 1000 osób. Natomiast w Ełkubędzie oddany do użytku koszmar architektoniczny koloru zielonego obok pomnika papieża Jana Pawła II.

 15. Ala napisał(a):

  Czego by się nie dotknął to porażka.

 16. S. D napisał(a):

  Ktoś lubi zabawki. Po prostu nie wyrósł jeszcze.

 • Poprawi się bezpieczeństwo mieszkańców Siedlisk: Darek NWE

  Do Janusza. W całej gminie są tysiące tragiczny ...

 • Nowe miejsca parkingowe przy ul. Wielkanocnej w Ełku. Będą kolejne?: Widzetenparkingcodziennie

  Nie ma możliwości, żeby zaparkowało tam 10 aut ...

 • Jak będzie wyglądał przyszłoroczny budżet miasta Ełku?: Sad

  Za 11 mln czyli koszt tej chorej kładki możnaby ...

 • Jak będzie wyglądał przyszłoroczny budżet miasta Ełku?: Marriu

  Ja bym zamiast kładeczki zrobił przejście podzi ...

 • Jak będzie wyglądał przyszłoroczny budżet miasta Ełku?: antoni

  Wybudujmy kładkę, ograniczmy jezioro, i dziwmy s ...

 • Prawa autorskie © dm.elk.pl 2015