Nurkowie wyłowili ciało z Jeziora Ełckiego. Czy to zaginiony 36-latek?

Wczoraj (31 lipca) późnym wieczorem nurkowie z Grupy Specjalnej Płetwonurków RP wyłowili z Jeziora Ełckiego ciało mężczyzny. Według nieoficjalnych informacji, znajdowało się ono pod pomostem przy nowej plaży miejskiej. Tam, na brzegu znaleziono w czerwcu ubrania i rzeczy należące do poszukiwanego 36-latka. Policjanci ustalają, czy znalezione ciało to zaginiony.

 

Przypomnijmy: Mężczyzna zaginął 16 czerwca. Jego rzeczy znaleziono na ełckiej plaży. Poszukiwali go policjanci i strażacy z Ełku oraz płetwonurkowie z Państwowej Straży Pożarnej w Giżycku. Niestety, ich działania okazały się nieskuteczne, a los zaginionego 36-latka pozostał nieznany.

 

We wtorek 30 lipca do akcji dołączyli nurkowie z Grupy Specjalnej Płetwonurków RP. Ich działania z wykorzystaniem profesjonalnego sprzętu zakończyły się następnego dnia. Późnym wieczorem z wody Jeziora Ełckiego Nurkowie wyłowili ciało mężczyzny, które prawdopodobnie znajdowało się pod pomostem przy ełckiej plaży.

 

Trwa ustalanie tożsamości znalezionego mężczyzny. Policjanci pod nadzorem prokuratora ustalają też okoliczności i przyczynę jego śmierci. Działania Grupy Specjalnej Płetwonurków RP sfinansowała Komenda Wojewódzka Policji w Olsztynie.

 

mm
Fot.: miasto gazeta.pl

Możliwość komentowania jest wyłączona.

Powiat Ełcki Szczepienia przeciw COVID-19
Szczepienie przeciw COVID-19 zmniejsza ryzyko zachorowania, a w...
Powiat Ełcki Wspólna wideokonferencja
Wideokonferencja dla partnerów projektu pn. „Połączenie...
Powiat Ełcki Wesołych Świąt
Wesołych Świąt i Szczęśliwego Nowego...
Powiat Ełcki Samorządowcy dwóch województw poparli budowę drogi S16
Wczoraj w Osowcu samorządowcy z województw warmińsko-mazurskiego...
Prawa autorskie © dm.elk.pl 2015