Ochotnicza Straż Pożarna w gminie Ełk dostała nowy sprzęt

Sprzęt ratujący zdrowie i życie ludzkie trafił do funkcjonujących na terenie gminy Ełk jednostek Ochotniczej Straży Pożarnej. Jego wartość to prawie 45 tys. zł.

 

– Sprzęt zakupiony został w ramach realizacji projektu „Gmina Ełk – zakup wyposażenia i urządzeń ratownictwa, niezbędnych do udzielenia pomocy poszkodowanym bezpośrednio na miejscu zdarzenia” – informuje Tomasz Osewski, Wójt Gminy Ełk.- Zakup specjalistycznego sprzętu zwiększy zdolność bojową jednostek, poprawi szeroko rozumiane bezpieczeństwo publiczne oraz umożliwi skuteczne prowadzenie działań ratowniczych w różnych warunkach. Ponadto sprzęt zwiększy także bezpieczeństwo strażaków.

 

Do Ochotniczej Straży Pożarnej w Nowej Wsi Ełckiej trafił automatyczny defibrylator zewnętrzny AED z torbą transportową, bateriami, parawan z taśmą odblaskową i napisem „STRAŻ” do osłony miejsca wypadku i zasłaniania ofiar wypadków, detektor wielogazowy oraz przecinarka ratownicza do szyb klejonych z wybijakiem. Ochotnicza Straż Pożarna w Woszczelach otrzymała automatyczny defibrylator zewnętrzny AED z torbą transportową, bateriami i elektrodą, parawan z taśmą odblaskową i napisem „STRAŻ” do osłony miejsca wypadku i zasłaniania ofiar wypadków oraz detektor wielogazowy. Do Ochotniczej Straży Pożarnej w Stradunach trafiły: automatyczny defibrylator zewnętrzny AED z torbą transportową, bateriami i elektrodą, parawan i mała pilarka do drewna.

 

Ochotnicza Straż Pożarna w Rożyńsku otrzymała: defibrylator AED, parawan oraz małą pilarkę do drewna. Taki sam zestaw trafił do OSP w Chełchach. Ochotnicza Straż Pożarna w Szeligach otrzymała automatyczny defibrylator AED. Oprócz tego OSP Woszczele trafiły również ubrania strażackie oraz sprzęt zakupiony w ramach funduszu sołeckiego: OSP Straduny – plecak ratowniczy, deskę medyczną, drobny sprzęt ratowniczy, zaś sołectwo Mostołty – węże strażackie, prądownicę.

 

Fot.: Urząd Gminy Ełk

Możliwość komentowania jest wyłączona.

Powiat Ełcki Zgłoś drużynę na X Wyścigi Smoczych Łodzi
Starostwo Powiatowe w Ełku zachęca do zgłaszania swoich...
Powiat Ełcki Najlepsi uczniowie nagrodzeni
Uroczyste wręczenie stypendiów im. Jana Pawła II odbyło się we...
Powiat Ełcki W trosce o bezpieczeństwo mieszkańców powiatu
Przekazanie odblasków na potrzeby Komendy Powiatowej Policji w Ełku...
Powiat Ełcki Powiatowy Dzień Edukacji Narodowej
Powiatowe obchody Dnia Edukacji Narodowej odbyły się dziś, w...
Prawa autorskie © dm.elk.pl 2015