Od lipca 500 zł otrzyma każde dziecko

Szybsza procedura i 500 zł na każde dziecko – senator Małgorzata Kopiczko omówiła w poniedziałek 13 maja zmiany w programie 500+.

 

– Objęcie programem 500+ wszystkich dzieci możliwe jest na skutek działania rządu i znacznie lepszej polityki gospodarczej naszego państwa – mówiła senator Małgorzata Kopiczko podczas poniedziałkowej konferencji poświęconej zmianom, jakie już niebawem wejdą do programu . – Do tego czasu, czyli do 1 lipca, liczba dzieci objętych programem wynosi ok. 3 mln 300 tys. Szacujemy, że po zmianach będzie to 6 milionów 800 dzieci.

 

W samym powiecie ełckim liczba dzieci uprawnionych do świadczenia przyznawanego w ramach programu 500+ wzrośnie o ponad 8 tysięcy.

 

– Chciałabym zaznaczyć, że państwo daje wyraz szacunku, uznania i troski o rodzinę – mówi Senator Kopiczko. – Jednocześnie wyraża swoje zaufanie do rodziny, bo to właśnie rodzina może samodzielnie planować wydatki świadczenia.

 

Finanse to jedyna kwestia, jakiej dosięgną zapowiadane zmiany. Kolejna to obsługa osób ubiegających się o świadczenie.

 

– Przybędzie składanych wniosków o przyznanie świadczenia wychowawczego, ale jednocześnie uproszczona zostanie sama procedura – zapowiada senator Małgorzata Kopiczko. – Rezygnujemy z wysyłania i wydawania decyzji administracyjnych. Od 1 lipca znika kryterium dochodowe. W związku z tym świadczenie wychowawcze 500+ przyznawane będzie dla każdego dziecka.

 

mm

15 odpowiedzi na “Od lipca 500 zł otrzyma każde dziecko”

 1. Choma pisze:

  Na banarze pani Kopiczko widać napis ,,wspieram rodziny” – w mojej ocenie – powinna być bardziej adekwatna i prawdziwa informacja ,,wspieram rodziny, a szczególnie swoją, wybierzcie mnie na kolejną kadencję, tak żebym zarabiała znowu miesięcznie ok. 15 tysięcy złotych, w zasadzie robiąc tyle dla ludzi ile dotychczas, czyli …. „

 2. Obserwator pisze:

  Choma, podpisuje sie i jeszcze dodam ze slowa tej pani do nauczycieli:nie musze sie przed wami tlumaczyc. Wyeliminuja t3 paniusię z zycia publicznego.

 3. Joanna pisze:

  Biedna oglasza, to co wszyscy dawno wiedza by zaistnieć po skandalicznych słowach.

 4. Tadeusz. pisze:

  Prosze spojrzec na zdjecie na plakacie i zdjecie pani senator. To dwie inne osoby.

 5. Margaret pisze:

  Prawdziwa twarz pani Kopiczko jest na zdjęciu, tamto na banerze jest wyretuszowane i stworzone przy pomocy specjalistów od wizerunku

 6. Anita Nauczycielka. pisze:

  Wspieram rodziny. Nauczyciele też mają rodziny. Nie muszę się tłumaczyć przed nauczycielskimi rodzinami ale je „serdecznie wspieram”

 7. gh pisze:

  koppiczko nie ma honoru! DNO!!!

 8. Ojciec Polak pisze:

  Proszę nie wciskać ludziom kitu. Rząd daje po prostu łapówkę wyborczą, żeby dokupić trochę głosów przed wyborami – nie jest to żaden wyraz troski o rodzinę. Przy okazji zadłuża państwo i powoduje inflację i wzrost cen.

 9. Mollys pisze:

  Obłudna biedna kobieta, dbająca o swoje interesy i powiewająca jak choragiewka w zależności od potrzeb. Niedługo będzie wspierać politykę partii,która wygra wybory,żeby nie stracić kasiory politycznej. Żenada.

 10. Borys pisze:

  Tylko pytanie, czy ta pani ma w ogóle jakiekolwiek szansę na ponowny wybór na Senatora? W mojej opinii – nie. Ja pójdę i zagłosuje na każdego innego kandydata, aby tylko nie wygrała Kopiczko.

 11. Sasiad pisze:

  Oczywiście że nie będzie wybrana. Mieszkam w tej samej miejscowości. Nikt na nią nie zagłosuje. Jeden z mieszkańców powiedział że jej kompletnie odbiło

 12. Zeus pisze:

  Jedna kadencja wystarczy!!!

 13. Adam pisze:

  500Plus to już fikcja. Ceny poszły do góry tak że z 500+nie zostało nic. Benzyna,prad,żywnosc. Czynsz. Wiele cen podnoszone jest bez rozgłosu. Zmieniane są opakowania by zmylić kupujących. PiS to oszuści i kłamcy.

 14. Aga pisze:

  Kopiczkowa

  to przechrzta. „karierę zaczynała u dobrzaków. Tak kończą przechrzty.

 15. Wiesław Chelchy pisze:

  Kopiczkowa była u dobrzaków, potem robiła karierę u Gowina aż postanowiła przejść do pisiorow. Jak długo tu pozostanie pewnie sama jeszcze nie wie.

Powiat Ełcki Kolejne miejsce spotkań w Gminie Kalinowo
W ubiegłym tygodniu odbyło się oficjalne otwarcie siłowni...
Powiat Ełcki Otwarto miejsce spotkań w Sajzach
Wczoraj odbyło się oficjalne otwarcie pomostu zrealizowanego w...
Powiat Ełcki Święto Policji
W piątek, 9 sierpnia, w Ełckim Centrum Kultury odbyły się obchody...
Powiat Ełcki Ogólnopolska akcja edukacyjna ,,Senior na drodze – pamiętaj o bezpieczeństwie”
Serdecznie zapraszamy wszystkie osoby starsze na spotkanie z...
Prawa autorskie © dm.elk.pl 2015