Od stycznia zmiany w opłatach za śmieci. Przypominamy zasady selektywnej zbiórki.

Od blisko miesiąca w Ełku obowiązują zmiany w opłatach za gospodarowanie odpadami dla gospodarstw domowych jedno i dwuosobowych. Przypominamy zasady selektywnej zbiórki.

 

Od stycznia 2021 r. w Ełku zaczęły obowiązywać zmiany sposobu naliczania odpadów dla gospodarstw domowych jedno i dwuosobowych. Obecnie stawka wynosi 24,50 zł miesięcznie od jednej osoby przy kryterium zużycia wody nieprzekraczającej 4 m3 oraz 49 zł miesięcznie za dwie osoby przy zużyciu przez nie wody do 8 m3. Przy wyborze metody naliczania opłat za gospodarowanie odpadami od gospodarstwa domowego stawka pozostaje bez zmian i wynosi 58 zł miesięcznie. W związku ze zmianą metody naliczania opłat za gospodarowanie odpadami komunalnymi Urząd Miasta Ełku przypomina ełczanom, którym doręczono nową deklarację o konieczności jej złożenia. Obowiązek ten dotyczy również osób, których opłata nie ulega zmianie.

 

Od 1 czerwca ubiegłego roku obowiązuje nas selektywna zbiórka odpadów. Decyzją Sejmu i Senatu RP na terenie całego kraju wprowadzone zostały nowe zasady segregacji śmieci. Odpady muszą być dzielone na na 5 frakcji i powinny trafiać do odpowiedni oznaczonych pojemników lub kontenerów: szkło, papier, metale i tworzywa sztuczne, odpady biodegradowalne oraz odpady resztkowe.

Jedna odpowiedź do “Od stycznia zmiany w opłatach za śmieci. Przypominamy zasady selektywnej zbiórki.”

  1. Gosc pisze:

    Opłaty wzrastają a sterty śmieci snieg przykrywa jak ktoś nie wierzy niech zajrzy Słowackiego 1. Mam problem z wyjazdem z garażu.

Powiat Ełcki Konkurs poezji Baczyńskiego
„Po stronie nadziei” – to temat przewodni XXVI Wojewódzkiego...
Powiat Ełcki „Aktywna Tablica”
Powiat Ełcki realizuje rządowy program „Aktywna Tablica”,...
Powiat Ełcki Nagroda „Ełcki Bocian” 2021
Starostwo Powiatowe w Ełku zachęca do zgłaszania kandydatów...
Powiat Ełcki Święto mediów
Światowy Dzień Środków Masowego Przekazu obchodzony jest 24...
Prawa autorskie © dm.elk.pl 2015