Odwoził dziewczynę z prędkością prawie 200 km/h. Stracił prawo jazdy

23-letni mieszkaniec Ełku stracił wczoraj w nocy prawo jazdy na 3 miesiące, po tym jak pędził swoim seatem z prędkością blisko 200 km/h, nie stosując się do obowiązujących 70 km/h. Policjantom z drogówki powiedział, że spieszy się, bo odwozi dziewczynę. 23-latek jest 3 osobą w powiecie ełckim, która za przekroczenie prędkości straciła prawo jazdy od 18 maja br.

 

Policjanci z ełckiej drogówki kontrolując prędkość poruszających się pojazdów na ul. Przemysłowej zatrzymali wczoraj w nocy kierowcę, który przekroczył dopuszczalną prędkość w obszarze zabudowanym o 126 km/h. Policyjne urządzenie pomiarowe wykazało, że 23-latek pędził seatem z prędkością 196 km/h, mimo obowiązującego w tym miejscu ograniczenia do 70 km/h.

 

Mężczyzna powiedział policjantom, że spieszy się, bo odwozi swoją dziewczynę do domu. Skutkiem tego było odebranie mu prawa jazdy na 3 miesiące, mandat karny w wysokości 500 zł i 10 punktów karnych.

 

To już trzecia osoba w powiecie ełckim, która straciła prawo jazdy za przekroczenie prędkości po zmianie przepisów w ruchu drogowym od 18 maja br.

 

Agata Kulikowska

Możliwość komentowania jest wyłączona.

Powiat Ełcki Konkurs poezji Baczyńskiego
„Po stronie nadziei” – to temat przewodni XXVI Wojewódzkiego...
Powiat Ełcki „Aktywna Tablica”
Powiat Ełcki realizuje rządowy program „Aktywna Tablica”,...
Powiat Ełcki Nagroda „Ełcki Bocian” 2021
Starostwo Powiatowe w Ełku zachęca do zgłaszania kandydatów...
Powiat Ełcki Święto mediów
Światowy Dzień Środków Masowego Przekazu obchodzony jest 24...
Prawa autorskie © dm.elk.pl 2015