Ogólnopolski rajd rowerowy przejedzie przez Ełk

„Wyprawa Poprawa” to ogólnopolski rajd rowerowy zorganizowany przez Fundację „Nasza Ziemia”. Jego trasa przebiega przez Ełk. To oznacza, że ełczanie i wypoczywający tu turyści mogą przyłączyć się do rajdu i tym samym wziąć aktywny udział w 22. Kampanii „Sprzątanie świata – Polska 2015”.

 

Rajd rozpoczął się 27 czerwca w Krakowie. Celem rowerzystów jest Giżycko, do którego uczestnicy rajdu chcą dojechać w sobotę 11 lipca. Dzień wcześniej dotrą do Ełku. Do miasta planują wjechać około godz. 12 – 12.30. Dołączyć do nich można w dowolnym momencie. Fundacja zachęca ełczan do udziału w rajdzie na jego ostatnim odcinku i wspólnego pokonania trasy Grajewo – Ełk – Stare Juchy – Giżycko.

 

Rajd jest inicjatywą łączącą jazdę na rowerze z działaniami proekologicznymi i aktywnym poznawaniem wschodniej Polski. W czasie rajdu monitorowany jest stan czystości i porządku w gminach, dostępności infrastruktury służącej gospodarce odpadami z uwzględnieniem selektywnej zbiórki odpadów oraz promowane są właściwe sposoby postępowania z odpadami w czasie wypoczynku. Podczas rajdu grupa uczestników przejeżdża przez najpiękniejsze obszary naszego kraju. W ciągu 15 dni rowerzyści pokonają łącznie prawie 900 kilometrów i odwiedzą niemal 60 polskich gmin.

 

kk

Możliwość komentowania jest wyłączona.

 • Ełk bez budżetu. Radni mają przerwę w obradach.: Kamila

  Pan Skawinski to facet na poziomie, to nic ze jest ...

 • O rozwoju Gminy Ełk w stolicy województwa: J. Walew.

  Brawo Panie Wójcie. Antka to nie zapraszali bo ni ...

 • Ełk bez budżetu. Radni mają przerwę w obradach.: Nina

  Ten K od dobrzaków myśli że jest ważny a jest ...

 • Ełk bez budżetu. Radni mają przerwę w obradach.: N. M

  Czyli za jaką cenę przechrzcił się radny K? Cz ...

 • Tragiczny pożar w Gorłówku. W zgliszczach znaleziono ciało mężczyzny.: fm

  A na dodatek jeśli mnie pamięć nie myli to ta w ...

 • Prawa autorskie © dm.elk.pl 2015