Ogólnopolski rajd rowerowy przejedzie przez Ełk

„Wyprawa Poprawa” to ogólnopolski rajd rowerowy zorganizowany przez Fundację „Nasza Ziemia”. Jego trasa przebiega przez Ełk. To oznacza, że ełczanie i wypoczywający tu turyści mogą przyłączyć się do rajdu i tym samym wziąć aktywny udział w 22. Kampanii „Sprzątanie świata – Polska 2015”.

 

Rajd rozpoczął się 27 czerwca w Krakowie. Celem rowerzystów jest Giżycko, do którego uczestnicy rajdu chcą dojechać w sobotę 11 lipca. Dzień wcześniej dotrą do Ełku. Do miasta planują wjechać około godz. 12 – 12.30. Dołączyć do nich można w dowolnym momencie. Fundacja zachęca ełczan do udziału w rajdzie na jego ostatnim odcinku i wspólnego pokonania trasy Grajewo – Ełk – Stare Juchy – Giżycko.

 

Rajd jest inicjatywą łączącą jazdę na rowerze z działaniami proekologicznymi i aktywnym poznawaniem wschodniej Polski. W czasie rajdu monitorowany jest stan czystości i porządku w gminach, dostępności infrastruktury służącej gospodarce odpadami z uwzględnieniem selektywnej zbiórki odpadów oraz promowane są właściwe sposoby postępowania z odpadami w czasie wypoczynku. Podczas rajdu grupa uczestników przejeżdża przez najpiękniejsze obszary naszego kraju. W ciągu 15 dni rowerzyści pokonają łącznie prawie 900 kilometrów i odwiedzą niemal 60 polskich gmin.

 

kk

Możliwość komentowania jest wyłączona.

 • Biznes spotkał się z sektorem społecznym: J. K

  Apel do radnych z nowej rady. Wyjaśnić społecze ...

 • Zbliża się Świąteczna Zbiórka Żywności. Potrzebni są wolontariusze.: Jarek

  Jola miała pewnie na myśli Caritas. Na Monar ocz ...

 • Zbliża się Świąteczna Zbiórka Żywności. Potrzebni są wolontariusze.: Bożena

  Ale,Stowarzyszenie MONAR, to nie Caritas, czy myl ...

 • Kolejny sprzęt od WOŚP dla ełckiego szpitala: Oto norma nie tylko...

  ...europejska: szlachetnie dziadować przy szyderc ...

 • Ełcka Caritas zaprasza do Parku Solidarności na ciepłą grochówkę: to my

  Tak trzymać! Coraz więcej ubogich! Może więcej ...

 • Prawa autorskie © dm.elk.pl 2015