Ełk, ( od do )
wiatr: , wilgotność:
Ogólnopolski rajd rowerowy przejedzie przez Ełk

„Wyprawa Poprawa” to ogólnopolski rajd rowerowy zorganizowany przez Fundację „Nasza Ziemia”. Jego trasa przebiega przez Ełk. To oznacza, że ełczanie i wypoczywający tu turyści mogą przyłączyć się do rajdu i tym samym wziąć aktywny udział w 22. Kampanii „Sprzątanie świata – Polska 2015”.

 

Rajd rozpoczął się 27 czerwca w Krakowie. Celem rowerzystów jest Giżycko, do którego uczestnicy rajdu chcą dojechać w sobotę 11 lipca. Dzień wcześniej dotrą do Ełku. Do miasta planują wjechać około godz. 12 – 12.30. Dołączyć do nich można w dowolnym momencie. Fundacja zachęca ełczan do udziału w rajdzie na jego ostatnim odcinku i wspólnego pokonania trasy Grajewo – Ełk – Stare Juchy – Giżycko.

 

Rajd jest inicjatywą łączącą jazdę na rowerze z działaniami proekologicznymi i aktywnym poznawaniem wschodniej Polski. W czasie rajdu monitorowany jest stan czystości i porządku w gminach, dostępności infrastruktury służącej gospodarce odpadami z uwzględnieniem selektywnej zbiórki odpadów oraz promowane są właściwe sposoby postępowania z odpadami w czasie wypoczynku. Podczas rajdu grupa uczestników przejeżdża przez najpiękniejsze obszary naszego kraju. W ciągu 15 dni rowerzyści pokonają łącznie prawie 900 kilometrów i odwiedzą niemal 60 polskich gmin.

 

kk

Możliwość komentowania jest wyłączona.

 • Podełckimi bezdrożami przejdzie Ekstremalna Droga Krzyżowa: KIMONO

  UDZIAŁ JEST PŁATNY !!!!!! padłem watykańscy zd ...

 • Podełckimi bezdrożami przejdzie Ekstremalna Droga Krzyżowa: kunamatata

  Niech się nocą po torowisku przejdą do bed ą m ...

 • Podełckimi bezdrożami przejdzie Ekstremalna Droga Krzyżowa: rydzyk

  NO szczyty szczytów,brak słów ...

 • Ruszyły zapisy do tegorocznej edycji „Zorientuj się na Ełk”: Anonim

  Cześć, ZSNEodbędzie się 15 kwietnia ;-) ...

 • Klub parlamentarny zaprasza: Marriu

  Wnuk słynnego prlowskiego kata patriotów przybę ...

 • Prawa autorskie © dm.elk.pl 2015