Ostatnie dni na złożenie wniosku o stypendia sportowe

Dobiega końca czas na złożenie wniosku o przyznanie stypendiów za szczególne osiągnięcia sportowe na okres styczeń – czerwiec 2021 r. Termin mija 30 grudnia. Przez cały rok przyjmowane są natomiast wnioski na nagrody i wyróżnienia.

 

Stypendium sportowe to forma wsparcia materialnego zawodników, umożliwiająca rozwój kariery sportowej. Przyznawane jest w dowód uznania dla prezentowanego przez zawodników poziomu sportowego i osiągnięć w danej dyscyplinie na arenie krajowej oraz międzynarodowej. Stypendium może otrzymać również trener za zaangażowanie lub za wysokie wyniki zawodników.

Stypendia sportowe przyznawane są 2 razy w roku kalendarzowym lub na wniosek Prezydenta Ełku. Na okres stypendialny styczeń – czerwiec wnioski na stypendia sportowe przyjmowane są do 30 grudnia natomiast na okres lipiec – grudzień następnego roku wnioski należy składać do 30 czerwca.

 

Innymi formami wsparcia są nagrody i wyróżnienia. Nagroda jest wyrazem uznania dla zawodnika za prezentowany przez niego poziom i wysokie wyniki sportowe oraz dla trenerów za ich zaangażowanie lub za wysokie wyniki ich zawodników za wysokie wyniki sportowe lub działalność na rzecz rozwoju kultury fizycznej w Ełku.

 

Wyróżnienia przyznawane są w postaci: statuetek, pucharów, dyplomów i listów gratulacyjnych w kategorii: „zawodnik”, „trener” i „zespół sportowy”, za wybitne osiągnięcia sportowe czy wieloletnią działalność na rzecz rozwoju kultury fizycznej.

 

Wnioski na nagrody i wyróżnienia można składać przez cały rok. Do składania wniosków na stypendia, nagrody i wyróżnienia uprawnione są kluby sportowe, związki sportowe, szkoły, uczelnie oraz inne podmioty.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

− 2 = 1

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

42 − = 41

Powiat Ełcki Szczepienia przeciw COVID-19
Szczepienie przeciw COVID-19 zmniejsza ryzyko zachorowania, a w...
Powiat Ełcki Wspólna wideokonferencja
Wideokonferencja dla partnerów projektu pn. „Połączenie...
Powiat Ełcki Wesołych Świąt
Wesołych Świąt i Szczęśliwego Nowego...
Powiat Ełcki Samorządowcy dwóch województw poparli budowę drogi S16
Wczoraj w Osowcu samorządowcy z województw warmińsko-mazurskiego...
Prawa autorskie © dm.elk.pl 2015