Oszust wyłudził pieniądze. Mężczyzna stracił oszczędności.

Ełczanin stracił 80 tys zł. Pieniądze metodą „na wnuczka” wyłudzili od niego oszuści. W ostatnich dniach mundurowi z Komendy Powiatowej Policji w Ełku otrzymali od kilku osób informacje o telefonach od rzekomych policjantów lub wnuczków.

 

Oszuści próbowali wyłudzić pieniądze pod pozorem prowadzonej akcji policyjnej lub przedstawiali się za wnuczka, syna lub córkę. W tych drugich przypadkach osoba dzwoniąca twierdziła, że spowodowały wypadek i aby uniknąć więzienia potrzebują pieniędzy na pokrycie szkód, czy kaucję.

 

Oszukiwani ełczanie zachowali jednak czujność. Nie wykonali poleceń oszustów, a o telefonach powiadomili policję. Tak nie zachował się niestety starszy mężczyzna. Pobrał z banku oszczędności, przekazał je oszustom i w ten sposób stracił 80 tys. zł.

 

– Przypominamy, że funkcjonariusze policji nigdy nie dzwonią i nie proszą o przekazanie pieniędzy nieznanej osobie. Nigdy też nie informują telefonicznie o prowadzonych przez siebie akcjach, a od sprawców wypadku nie pobierają żadnych opłat i kaucji. Po otrzymaniu takiego telefonu możemy być pewni, że to oszuści. Natychmiast dzwońmy na policję – apelują mundurowi.

 

tt

Możliwość komentowania jest wyłączona.

 • „Stara” plaża miejska w Ełku: grzes

  a pety wyzbierane? ...

 • „Stara” plaża miejska w Ełku: Elczanin

  Ale zajeb* molo no super nowa plaża jaki długi w ...

 • Rozbudowa ścieżek rowerowych nad rzeką Ełk wraz z infrastrukturą: Gdzie straż miejska i porządki?

  Na promenadzie/ścieżce rowerowo-pieszej zawsze p ...

 • MÓJ NOWY SĄSIAD Z EŁKU – I Piknik Sąsiedzki: MK

  Akurat. Kołtuneria Ełcka. Zawsze się mówiło z ...

 • PROBLEMY NASZEGO REGIONU – I Forum Przedsiębiorczości Polski Północno-Wschodniej: Marriu

  Zbudujcie do końca S61 i S16. Ewentualnie S8 do B ...

 • Prawa autorskie © dm.elk.pl 2015