Oszust wyłudził pieniądze. Mężczyzna stracił oszczędności.

Ełczanin stracił 80 tys zł. Pieniądze metodą „na wnuczka” wyłudzili od niego oszuści. W ostatnich dniach mundurowi z Komendy Powiatowej Policji w Ełku otrzymali od kilku osób informacje o telefonach od rzekomych policjantów lub wnuczków.

 

Oszuści próbowali wyłudzić pieniądze pod pozorem prowadzonej akcji policyjnej lub przedstawiali się za wnuczka, syna lub córkę. W tych drugich przypadkach osoba dzwoniąca twierdziła, że spowodowały wypadek i aby uniknąć więzienia potrzebują pieniędzy na pokrycie szkód, czy kaucję.

 

Oszukiwani ełczanie zachowali jednak czujność. Nie wykonali poleceń oszustów, a o telefonach powiadomili policję. Tak nie zachował się niestety starszy mężczyzna. Pobrał z banku oszczędności, przekazał je oszustom i w ten sposób stracił 80 tys. zł.

 

– Przypominamy, że funkcjonariusze policji nigdy nie dzwonią i nie proszą o przekazanie pieniędzy nieznanej osobie. Nigdy też nie informują telefonicznie o prowadzonych przez siebie akcjach, a od sprawców wypadku nie pobierają żadnych opłat i kaucji. Po otrzymaniu takiego telefonu możemy być pewni, że to oszuści. Natychmiast dzwońmy na policję – apelują mundurowi.

 

tt

Możliwość komentowania jest wyłączona.

 • Anna Wojciechowska odkrywa karty: tadeusz

  tadeusz..pani wojciechowska ma pani mój głos, e ...

 • Anna Wojciechowska odkrywa karty: Mieszkańcy Elku

  Pierwszy raz od przynajmniej 12 lat ktoś tak konk ...

 • Anna Wojciechowska odkrywa karty: Wyborca

  Debata oczywiście tak ale zorganizowana przez kom ...

 • Anna Wojciechowska odkrywa karty: Marek Elk

  Pani Wojciechowska ma głos nas młodych. Większo ...

 • Parafialne dożynki w Stradunach: Mieszkaniec

  Ci co zadłużyli miasto i Gminę to powinni być ...

 • Prawa autorskie © dm.elk.pl 2015