Otwarty Ełk. Otwarte dane cyfrowe

Radny Robert Wesołowski złożył wniosek do Rady Miasta Ełku  o nazwie „Otwarty Ełk. Otwarte dane cyfrowe” – wniosek dotyczy  otwarcia strumienia danych cyfrowych wytwarzanych przez Urząd Miasta i jednostki organizacyjne (Big Data – dane o dużym wolumenie).

 

Chcemy w ten sposób otworzyć Ełk na nowe rozwiązania cyfrowe z gatunku SmartCity. O co w tym chodzi? Urząd Miasta produkuje obecnie  dane geoinformacyjne, komunikacyjno-informacyjne. Te dane już istnieją, a wkrótce powstaną nowe np. dane o przestrzennej lokalizacji autobusów miejskich. Chcę aby sektor prywatny, przyszli inwestorzy  mieli  otwarty dostęp do tych danych. Mój wniosek umożliwi „zasysanie danych z Urzędu” w czasie rzeczywistym, tym samym można będzie tworzyć aplikacje mobilne – np. aplikacje, które przez smartfon  poinformują Ełczanina, gdzie jest autobus i za ile minut przyjedzie na konkretny przystanek – mówi Wesołowski

 

Takich zastosowań może być znacznie więcej.  Mam nadzieję, że  mój  wniosek zmobilizuje samorząd do aktywnego rozwoju gospodarczego. Chcę wyposażyć Ełk w nowy, cyfrowy impuls do rozwoju, do dynamicznego patrzenia w przyszłość. Chcę przywrócić naszej społeczności cyfrową nadzieję na pozyskanie nowych pracodawców, inwestorów. Takie otwarcie Urzędu Miasta Ełku będzie czytelnym znakiem dla biznesmenów, że Ełk jest otwarty na nowe technologie – daje Wesołowski

9 odpowiedzi na “Otwarty Ełk. Otwarte dane cyfrowe”

 1. Anita. pisze:

  Panie Radny jest Pan w Radzie już parę miesięcy i nie zauważył Pan że nowe technologie i rozwój gospodarczy Pana A nie interesują. Ważniejszy jest kolor lampek na mostku.

 2. Pan dobry pisze:

  Czy przez 13 lat w Ełku powstała jakaś duża firma produkcyjna ?

 3. BC pisze:

  Mieszkańcy wybrali sobie ciepłe kluchy które nie widzą nić poza lampkami,kostką ,chodniczkami.Tego pana nie interesuje nic co dotyczy rozwoju miasta z polepszeniem sytuacji mieszkańców.Nic się nie dzieje co dawało by nadzieję na szybszy rozwój miasta,wzrost wynagrodzeń,poprawę środowiska.Ełk niedługo będzie miastem biednych emerytów bo młodzi stąd wyjadą.Jak się wybiera władzę i jej reprezentantów to trzeba myśleć perspektywicznie inaczej długi nas zjedzą.Panie Radny wszystko co Pan proponuje to bzdety.

 4. Ala pisze:

  Kiedy Radny nic nie proponuje to źle kiedy proponuje też źle.

 5. Radny Wesołowski pisze:

  BC. To co piszesz to w mojej opinii bzdety. Ten wniosek o otwarte dane – to sedno rozwoju gospodarczego. To jest istotny głos w sprawie rozwoju gospodarczego Ełku. Możemy w ten sposób przekonać inwestorów, że jesteśmy otwarci. Że chcemy przyjmować inwestorów. Ja bardzo walczę o rozwój Ełku, o pracodawców, o inwestorów, o podwyższenie płać – napisałem już kilka konkretnych wniosków a jestem radnym od 4 miesięcy. Napisałem wniosek o rozszerzenie granic Ełku – to klucz do rozwoju. Napisałem w niosek o współpracę „w jasności” z developerami – bo to największa gałąź ekonomiczna w Ełku. Napisałem wniosek o nową promocję a nie „Ełk. Tu wracam”.

 6. antek pisze:

  Lepiej przerzucić trzy razy kostkę brukową w centrum miasta, niż utworzyć nowe miejsca w żłobku, przedszkolu.

 7. Anonim pisze:

  Ten co przerzuca kostkę nie ma i chyba mieć nie będzie dzieci. Nie ma więc pojęcia o niczym.

 8. Janka pisze:

  Ale były podobno wirtualne narzeczonej w liczbie 6.one mogłyby urodzić potomka.

 9. Czytelnik pisze:

  Bardzo konkretny wpis Pana Radnego Wesołowskiego. Myślę że w końcu niektórzy go zrozumieją.

Powiat Ełcki Z karpiem za pan brat
Julia Ślużyńska i Marek Romanowski z Zespołu Szkół nr 6 w Ełku...
Powiat Ełcki ,,Moja działalność gospodarcza”
Nabór formularzy rekrutacyjnych, w ramach projektu „Moja...
Powiat Ełcki Nowa jakość kształcenia zawodowego
Zakończyła się przebudowa hali warsztatowej Centrum Kształcenia...
Powiat Ełcki Tu jest jak w bajce – powiat ełcki okiem blogerów
Starostwo Powiatowe w Ełku zaprosiło znanych blogerów – Kasię i...
Prawa autorskie © dm.elk.pl 2015