Otwarty Turniej Szachowy o Puchar Wójta Gminy Ełk

W Szkole Podstawowej im. rtm. Witolda Pileckiego w Rękusach odbył się XVI Otwarty Turniej Szachowy o Puchar Wójta Gminy Ełk. Organizatorem zawodów współfinansowanych przez Gminę Ełk była miejscowa szkoła wraz z działającym przy niej Ludowym Uczniowskim Klubem Sportowym „Wirek”. Zawody zostały objęte patronatem honorowym, którego udzielił Warmińsko-Mazurski Kurator Oświaty

 

 

Uroczystego otwarcia dokonała dyrektor szkoły, Agnieszka Jaszkowska. Na spotkanie przybyli Magdalena Fuk, zastępca wójta gminy Ełk, Bożena Dąbkowska, starszy wizytator ełckiej delegatury Kuratorium Oświaty w Olsztynie, Jolanta Gabruś, prezes LUKS „Wirek”, a także sędziowie turnieju Jerzy Romanowski i Sławomir Boczkowski, 30 zawodników z powiatów ełckiego, oleckiego i giżyckiego i ich kibice – trenerzy, rodzice, opiekunowie, nauczyciele. Łącznie około 50 osób.

 

 

W swoim wystąpieniu Magdalena Fuk podkreśliła znaczenie szachów oraz wspomniała, iż zamiłowanie do tej gry przekazywane jest w jej rodzinie z pokolenia na pokolenie, po czym z chęcią gościnnie rozegrała partię ze Sławomirem Boczkowskim, nauczycielem szkoły w Rękusach.

Sportowa rywalizacja związana z uczeniem się logicznego myślenia, rozwiązywania problemów, odpowiedzialności oraz kształtowania ważnych cech osobowości spotkała się z uznaniem kuratora oświaty. W jego imieniu wizytator, Barbara Dąbkowska złożyła gratulacje oraz wyrazy uznania Jolancie Gabruś, prezes LUKS „Wirek” za podejmowanie działalności popularyzującej gry w szachy wśród dzieci i młodzieży szkolnej.

 

 

Na turniej zaproszono wszystkich – dzieci, młodzież i dorosłych bez względu na stopień zaawansowania,  o godz. 9.00 w szranki stanęła rzesza zróżnicowanych wiekowo szachistów. Rozegrano dziewięć emocjonujących rund pod czujnym okiem sędziów: Jerzego Romanowskiego oraz Sławomira Boczkowskiego, którzy od lat zaszczepiają w uczniach miłość do królewskiej gry. Tradycyjnie już zawodnicy zostali zaproszeni na posiłek przy ognisku w przyjaznym otoczeniu szkoły.

Po zakończonych zmaganiach puchary, dyplomy i nagrody rzeczowe laureatom wręczyła prezes LUKS „Wirek” Jolanta Gabruś. Jednak zwycięzcami wydarzenia byli wszyscy uczestnicy i ich kibice, którzy tego dnia uświetnili swą obecnością XVI Otwarty Turniej Szachowy o Puchar Wójta Gminy Ełk, udowadniając, że szachy to wspaniała, jednocząca ludzi dyscyplina.

 

 

Organizatorzy turnieju składają serdeczne podziękowania Jerzemu Romanowskiemu za dobrą radę, wysiłek, zaangażowanie oraz udział w przeprowadzeniu zawodów.

 

 

WYNIKI 

Klasyfikacja generalna:

 1. Konrad Konewko – MLKS Czarni Olecko
 2. Bartosz Napiórkowski
 3. Wiktor Raszkowski – Szkoła Podstawowa nr 4 w Olecku

Gimnazja:

 1. Kacper Bukrejewski – Gimnazjum w Ełku
  (4 miejsce w klasyfikacji końcowej)
 2. Konrad Obrycki – Gimnazjum w Ełku

Szkoły podstawowe, klasy IV – VIII:

 1. Wiktor Raszkowski – Szkoła Podstawowa nr 4 w Olecku
 2. Maksymilian Hanc – Szkoła Podstawowa nr 3 w Olecku
 3. Maciej Gospodaryk – Szkoła Podstawowa w Mrozach Wielkich

Szkoły podstawowe, klasy I – III:

 1. Kamil Popkowski – Szkoła Podstawowa w Wydminach
  (5 miejsce w klasyfikacji końcowej)
 2. Julia Milewska – Szkoła Podstawowa nr 3 w Olecku
 3. Sebastian Choroś – Szkoła Podstawowa w Nowej Wsi Ełckiej

Klasyfikacja szkół:

 1. Szkoła Podstawowa im. rtm. Witolda Pileckiego w Rękusach
 2. Szkoła Podstawowa nr 3 im. Jana Pawła II w Olecku

 

3 odpowiedzi na “Otwarty Turniej Szachowy o Puchar Wójta Gminy Ełk”

 1. KT pisze:

  Turniej niby byl otwarty ale jakiegokolwiek ogloszenia o turnieju nie sposób było znaleźć. Wynika to z tego że sedzia nie jest zainteresowany udzialem (naj)silniejszych szachistow z Elku. Jego prawo. Niech jadnak nie pisze że turniej byl otwarty.

 2. Olecko pisze:

  Może jesteście najlepsi ale jak widać lekcja pokory Wam się przyda.

 3. Ełk pisze:

  W turnieju nie uczestniczył ani jeden aktywny szachista z Ełku bo sedzia turnieju nie powiadomil nikogo. Turniej był tylko dla wtajemniczonych. . Nieladnie panie sedzio Romanowski.

Powiat Ełcki Komunikat dotyczący pracy urzędu
Informujemy, że 8 czerwca (wtorek) w godz. 7.30- 9.00 wejście...
Powiat Ełcki Uczennica ZS nr 5 w Ełku laureatką ogólnopolskiego konkursu
Gabriela Lis, uczennica Technikum nr 5 w Zespole Szkół nr 5 im. K....
Powiat Ełcki Dzień Wolności i Praw Obywatelskich
Dziś, 4 czerwca, mija kolejna rocznica pierwszych po II Wojnie...
Powiat Ełcki Międzynarodowy Dzień Dziecka
Dziś, 1 czerwca, świętujemy Międzynarodowy Dzień...
Prawa autorskie © dm.elk.pl 2015